INFORMACJA PRASOWA

O serii gier FIFA słyszał już chyba każdy kto siedział choć raz przed komputerem. Historia tej serii sięga 1994 roku. Wtedy to światło dzienne ujrzała produkcja pod tytułem „FIFA International Soccer” na konsolę Sega. Do dnia dzisiejszego wydano dziesiątki tytułów począwszy od corocznych symulatorów meczów piłkarskich FIFA „XX”, po przez okazjonalne takie jak FIFA World Cup 2002, a na FIFA Football Manager kończąc. O szalonej wręcz popularności gry świadczy fakt, iż pierwszego tygodnia sprzedaży w Europie, gra znalazła ponad milion nabywców!

Kilkanaście dni temu na regały w salonach i sklepach trafiła kolejna część serii sygnowana rocznikiem 08. Ledwo gracze zdążyli się z nią zapoznać, a tu już przed nimi dwa ogromne i szalenie prestiżowe turnieje: Mistrzostwa Polski organizowane przez Electronic Arts oraz także bardzo dobrze przyjęte przez graczy rozgrywki – Coca-Cola League, organizowane oczywiście przez Coca-Colę.

PGS|radrian: Uważam, że twórcy Fifa 08 powinni bardziej przyłożyć się do poprawiania błędów w fazie testowania gry. Aktualnie gra w CocaCola League polega raczej na wykonywaniu rzutów rożnych, a wygrywa ten kto lepiej przyswoił sobie buga, który bardzo przypomina tego z wersji 07. Mam nadzieje, że admini turniejów jak najszybciej wprowadzą do regulaminu punkt zakazujący tego zagrania. Poza kilkoma błędami gra jest jednak bardzo ciekawe i myślę, że podium finałowych lanowych na Poznań Game Arena może być bardzo zaskakujące.”

Mistrzostwa Polski FIFA 08 organizowane są przez branżowego potentata Electronic Arts w porozumieniu z siecią sklepów EMPIK. Tradycyjnie już arenami zmagań są największe Polskie miasta. Tym razem wybór padł na Kraków, Szczecin, Białystok, Gdańsk, Warszawa, Łódź, Wrocław oraz Poznań. Jesteśmy już po pierwszych eliminacjach w grodzie Kraka. Awans na Finał (25 listopada, PGA) wywalczyli tam zawodnicy o nickach: Pan z Mielca, Rybol, Flisu, Jarus, Pio i Razer. Gratulujemy. Oto rozpiska kolejnych eliminacji:

13-14.10.2007 (sobota, niedziela) – Szczecin, EMPiK, Centrum Handlowe Galaxy
20-21.10.2007 (sobota, niedziela) – Białystok, Klub Jagiellonia
27-28.10.2007 (sobota, niedziela) – Gdańsk, EMPiK, Centrum Handlowe Galeria Bałtycka
03-04.11.2007 (sobota, niedziela) – Warszawa, EMPiK, Junior
09-10.11.2007 (piątek, sobota) – Łódź, EMPiK, Centrum Handlowe Manufaktura
17-18.11.2007 (sobota, niedziela) – Wrocław, EMPiK, Bielany
24.11.2007 (sobota – ostatnie eliminacje ) – Poznań Game Arena

PGS|m1: „Fifa 08 jest kolejną częścią popularnej serii EA Sport. W tym sezonie będziemy mogli ujrzeć bardzo zacięte i ciekawe mecze dlatego, iż programiści z kanady postawili na bardzo dobrych bramkarzy. Są oni bowiem najmocniejszym punktem zespołu, więc żeby ich pokonać będzie trzeba wylać trosze potów na treningu, aby później przełożyć to na meczowe boisko.

Fani Fify narzekać na ilość wrażeń na pewno nie mogą. Coca-Cola przygotowała dla nich bardzo atrakcyjny turniej. Coca-Cola League, bo tak brzmi jego pełna nazwa, przy współpracy z ESL`em otworzył Ladder (Tabelkę), z której to najlepsi spotkają się w finałach, które odbędą się pierwszego dnia PGA. Ponadto, dla najaktywniejszego gracza w lidze czeka nagroda specjalna – X-Box 360 Platinium. Czy można chcieć więcej? Tak, na przykład pieniędzy! Odpowiedź Coca-Coli jest prosta – pula nagród w turnieju to 5 000 złotych w gotówce!

FF.X-Fi|Tupi: „Nowy produkt panów z Kanady pt. „Fifa 08” jest to o wiele lepsza grą niż ta co rok temu. Na pewno EA posłuchało opinii graczy i polepszyło reakcje bramkarzy i obrony. Mam nadzieję, że w tym sezonie więcej będzie zależało od umiejętności, a nie od farta. Pod względem grafiki gra praktycznie się nie zmieniła. Widząc Fifa 08 na XBOX 360 można powiedzieć że gracze komputerowi zostali potraktowaniu trochę niesprawiedliwie, ponieważ gra na next-geny wygląda rewelacyjnie. Sądzę że za rok także na pecetach będzie tak dobra grafika

FIFA 08 na PGA
Sobota, 24 listopada
Strefa Coca-Cola
10:00 – 17:30 Finał Coca Cola League.
17:30 – 20:00 Freeplaye
Strefa Electronic Arts
10:00 – 20:00 Ostatnie eliminacje Mistrzostw Polski + freeplaye
Niedziela, 25 listopada
Strefa Electronic Arts
10:00 – 18:00 Wielki Finał Mistrzostw Polski FIFA 08
Strefa Coca-Cola
10:00 – 18:00 Freeplaye i konkursy z nagrodami od Coca-Coli

Zapraszamy wszystkich fanów „wirtualnej kopanej” na PGA. Tysiące pasjonujących spotkań, doskonałe relacje i komentarze, nagrody warte w sumie ponad 20.000 złotych i… goście specjalni. Finałowe mecze Mistrzostw Polski komentować będzie bowiem Dariusz Szpakowski, a dodatkowo – wzorem eliminacji we wszystkich miastach – EA zaprosi do Poznania zawodników Lecha Poznań. Widzimy się – i gramy ! – w weekend 24-25 listopada.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here