Dane dotyczące sprzedaży konsol, które przeczytacie za chwilę dotyczą jedynie Kraju Kwitnącej Wiśni. Zbierano je od dwunastego do osiemnastego listopada. W tym okresie rynek konsol stacjonarnych zdominowany został przez jednostkę Sony. Playstation 3 nabyło 53 tysiące osób. Nintendo Wii spisywało się trochę gorzej. Tę konsolę kupiło tylko 36 tysięcy fanów elektronicznej rozrywki. Na trzecim miejscu znalazło się Playstation 2 (8800 sprzedanych jednostek), które wyprzedziło jak zwykle niezbyt dobrze radzącego sobie Xboxa 360 (pięć tysięcy sprzedanych jednostek).

Nie zmienia się sytuacja na rynku konsol przenośnych. Tu nadal liderem jest Nintendo ze swoim DSem. Urządzenie to w ciągu siedmiu dni nabyło 81 tysięcy osób. Odrobinę słabiej spisywało się PSP. Mimo to 66 tysięcy osób nabyło to urządzenie. Podane przed chwilą dane zebrał wydawca magazynu Famitsu – firma Enterbrain. Kolejne zestawienia sprzedaży opublikujemy wkrótce. Do końca roku Wielka Trójka na pewno będzie chciała zainteresować potencjalnych klientów swoimi produktami. Zapowiada się więc ostra walka. W Polsce Micrsoft stara się ją wygrać dzięki fotkom nagich kobiet. To się nazywa pomysłowość.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. moze i tak, ale prawda jest taka, że ta sesja z gołą paskudą w CKM jest naprawdę słaba, żeby nei powiedzieć porażkowa. . .

  2. Playstation 3 rządzi i będzie rządzić w Japonii (jak nie ona to jakaś inna japońska konsola). To jest bardzo specyficzny rynek, który nie otworzy się łatwo dla Microsoftu. Musiałby on w zdecydowany sposób zmienić swoją strategię wydawniczą, bo jak wszyscy wiemy gusta Japończyków są zgoła odmienne od tych europejskich i amerykańskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here