Informcję na którą się powołujemy znaleźć można na stronie internetowej Sky News. Wynika z niej, że Sony rozpoczęło rozmowy z firmą Foxconn, która zająć ma się produkcją najtańszej wersji PS3. Producent, którego siedziba znajduje się na Tajwanie do tej pory zajmował się wytwarzaniem starszego rodzeństwa najnowszej japońskiej konsoli popularnej „Czarnuli” – Playstation 2.

Według anonimowych źródeł Foxconn po podpisaniu odpowiedniej umowy rozpocząć ma masową produkcję Playstation 3 z dyskiem o pojemności 40GB. Bogatszą wersję tego urządzenia (z dyskiem 80GB) wciąż dostarczać ma ASUSTeK. Sony oczywiście milczy jak zaklęte a w zasadzie odpowiada, że firma nie komentuje plotek. Coś jednak musi być na rzeczy.

Już wiele razy słyszeliśmy pogłoski na temat takiej wersji PS3. Jej pojawienie się przed końcem roku z całą pewnością poprawiłoby sytuację Sony, która wciąż ma problem ze sprzedawaniem konsol będących w oczach klientów drogim sprzętem. Valhalla też plotkuje czy w najbliższej przyszłości zobaczymy w sklepach tańsze Playstation 3? Oceńcie sami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

  1. Wystarczy popatrzec na losy wibracji sixaxisa-dual shocka 3 od lipca do teraz. Czyli co ,premiera PS3 40GB w grudniu . Bo jak Sony mówi ze czegos nie bedzie, to oznacza ze bedzie za kilka tygodni 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here