Turniej, który rozpoczął się w piątek, rozgrywany był na trzech platformach – Counter-Strike 1.6, Quake 4 oraz Warcraft III: Frozen Throne. Był on piątym z kolei przystankiem imprezy World Series of Video Games, której Wielki Finał odbędzie się w grudniu w Nowym Jorku.

Pentagram G-Shock pokonał swoich przeciwników w finale, drużynę hoorai z Finlandii, stosunkiem 16:5 i tym samym zakwalifikował się do finałów serii. Oprócz tego konto drużyny wzbogaciło się o 12,5 tys. dolarów (ok. 38 tys. złotych).

Jest to już trzecie ważne zwycięstwo tej drużyny w przeciągu ostatniego miesiąca. Przypomnijmy, że na początku września wygrali polskie eliminacje do World Cyber Games 2006, a dwa tygodnie temu ligę Heyah Logitech Cybersport. Miejmy nadzieję, że chłopaki utrzymają się w tak wysokiej formie i zagrają może nawet jeszcze lepiej za dwa tygodnie na finałach WCG we Włoszech.

Oprócz popularnych „pentosów” na turnieju w Londynie obecna była jeszcze polska drużyna Frag eXecutors.Simplus, która zajęła miejsce w przedziale 9-12, tylko nieznacznie ulegając popularnej szwedzkiej drużynie SK-Gaming (3. miejsce w turnieju). Dwóch naszych graczy Quake4, Mateusz „matr0x” Ożga oraz Michał „Cs3” Ryński, zajęło miejsca z przedziału 13-16.

Oto dokładne wyniki turniejów:

Counter-Strike 1.6:
1. Pentagram G-Shock (Polska) – 12,5 tys. dolarów + miejsce w finałach
2. hoorai (Finlandia)
3. SK-Gaming (Szwecja) – 5 tys. dolarów + miejsce w finałach

Warcraft III: The Frozen Throne:
1. Manuel „Grubby” Schenkhuizen (Holandia) – 5 tys. dolarów + miejsce w finałach
2. Michael „Giacomo” Hladik (Czechy) – 2,5 tys. dolarów + miejsce w finałach
3. Olav „Creolophus” Undheim (Norwegia) – 1,5 tys. dolarów

Quake 4:
1. Johan „Toxic” Quick (Szwecja) – 5 tys. dolarów
2. Alessandro „Stermy” Avallone (Włochy) – 2,5 tys. dolarów
3. Rafik „LoSt-CaUse” Bryant (U.S.A.) – 1,5 tys. dolarów
Miejsce w finałach dostali Amerykanin Jason „socrates” Sylka oraz Brytyjczyk James „TooGoooD” Harding, ponieważ wszyscy gracze z podium zakwalifikowali się już wcześniej.

Turniej nie obył się bez kontrowersji kiedy kilka godzin po jego zakończeniu okazało się, że jeden z graczy drużyny hoorai (2. miejsce) ma tylko 16 lat podczas, gdy regulamin pozwala na uczestnictwo tylko osobom, które ukończyly 17 rok życia. Organizatorzy zdecydowali się nie wypłacać im nagrody, a miejsce w nowojorskim finale przyznać brązowemu medaliście, drużynie SK-Gaming.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

11 KOMENTARZE

  1. Szczerze mówiąc nie spodziewałem sie tak dobrych wyników sugerując się nieudanym występem podczas paryskiego ESWC. Zaskoczył mnie również bardzo Kuben – wydawało mi się że stres związany z banem w ESL odbije się na poziomie gry. Na szczęście się myliłem:) Esport w Polsce rośnie na potęge. Świetne wyniki w Starcrafta, albo nawet tak przyziemne sprawy jak udział polaków w jutrzejszych finałach mistrzostw świata w. . . Soldata (:)) powoduje że jak tak dalej pójdzie to Polska na esportowej mapie polski będzie leżała gdzieś w Skandynawii 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here