Kilka chwil temu pisaliśmy o usłudze sieciowej firmy Valve, która od dziś dostępna jest na Macach, a za jakiś czas prawdopodobnie pojawi się także pod Linuksem. Teraz przygotowaliśmy dla was kolejną dobrą wiadomość. Twórcy świetnej gry logicznej Portal poinformowali graczy o tym, że można ją pobrać z usługi STEAM za absolutną darmochę. Promocja dotyczy obu wersji tego tytułu. Do 24 maja mogą ją więc pobrać osoby bawiące się przy komputerach osobistych jak i Macach. Polecamy (o ile jest jeszcze ktoś, kto nie nabył tej produkcji).

Inna ciekawa informacja pojawiła się natomiast na łamach serwisu GameGuru. Jeden z jego użytkowników twierdzi, że gra Max Payne 2 sprzedawana w usłudze STEAM to piracka kopia dzieła Remedy. Po przebadaniu plików znajdujących się w katalogu z tą produkcją, znaleziony został plik z logo grupy pirackiej Myth. Sieciowi plotkarze twierdzą, że do kompromitującej wpadki doszło z powodu lenistwa programistów. Ci mieli dołożyć do gry zmodyfikowany plik .exe by nie musieć tworzyć kilku linijek kodu umożliwiających uruchomienie jej bez konieczności posiadania płyty w napędzie. Informacja ta oczywiście nie została potwierdzona, ale można śmiało założyć, że rzeczywiście mogło się tak stać.

Do czego to doszło. Nawet twórcy i wydawcy gier muszą polegać na pracy piratów…

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

  1. Nareszcie będzie można natywnie pograć w Portala na Linuksie (jeśli to jest prawda)edit: na Linuksie jednak nie . . . 🙁

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here