Niedawno donosiliśmy o zwiększeniu prędkości taktowania procesora Sony PSP i kilku grach, które będą korzystały z nowych możliwości urządzenia. Okazuje się, że ta dodatkowa moc dostępna będzie jedynie w trybach singleplayer. Włączenie Wi-Fi w konsoli spowoduje jednoczesne obniżenie taktowania procesora do starej prędkości 266Mhz (pełna moc to 333Mhz).

Taką informację znajdziemy na łamach serwisu Computer and Video Games. Redaktorzy tej witryny skontaktowali się z japońską firmą, która potwierdziła, że faktycznie użytkownicy PSP napotkają taki drobny problem. Ograniczenia mają przedłużać żywotność baterii, która może sobie nie poradzić z długim obsługiwaniem obu tych funkcjonalności na raz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. No cóż może w końcu wymyślą naukowcy jak i z czego stworzyć baterię przyszłości by działała np. przez 2 tyg. używania. Niestety to nie wina PSP/telefonu komórkowego/laptopa zapotrzebowanie na energię rośnie a nowych baterii brak.

  2. Tutaj raczej chodzi o to, że w momencie używania WiFi procesor jest przetaktowywany na niższą czestotliwość, a nie o żywotność baterii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here