Tak często przywoływany przez nas w tekstach Mark Rein zdradził prasie mały sekret. Czarodzieje ze studia Epic Games wzywają potężne siły, by te wsparły ich w procesie przenoszenia Unreal Engine 3 na Nintendo Wii. Niestety do dokonania czegoś tak wielkiego potrzebna jest połączona energia wielu magików. Dlatego też przedstawiciel Epic podczas premiery Unreal Tournament III w Birmingham przyznał, że Epic duchowo wspiera jedną z ekip, która wykupiła prawa do korzystania z silnika. W zasadzie to ona przenosi silnik na Wii a Epic od czasu do czasu sprawdza jak im idzie. Sam Rein miał powiedzieć: „Wiem, że jeden z naszych licencjobiorców próbuje tego dokonać. To ich własny port. Robią go na takiej samej zasadzie jak Ubisoft w przypadku Unreal Engine 2”. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że Epic skoncentruje się na rozwijaniu silnika na platformach, na których do tej pory widzieliśmy go w akcji (PC, PS 3, Xbox 360).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. No silnik silnikiem ale cudów nie ma. Gry napewno nie będą wyglądać na Wii tak jak na x360 czy PS3. Jedyne w czym może się to przydać to łatwiejsze tworzenie wersji na konsolę Wii dla ludzi którzy pracowali na unreal engine 3 na innych platwormach.

  2. Wii ma troszkę mniejsze wymagania jeśli chodzi o sam silnik. Raz że nie musi to wszystko hulać w wysokiej rozdzielczości, a dwa, że sama konsola teoretycznie posiada wszelkie potrzebne narzędzia by teoretycznie takie coś ruszyło. Ciekawe co się uda z tego wygłówkować im.

  3. Mam nadzieję, że uda im się stworzyć tą grę na Wii. Zaraz po PC Wii jest kolejnym sprzętem na którym chciałbym zagrać w tą grę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here