Kilka tygodni temu plotkowaliśmy już na temat następcy konsoli PSP. Chwilę później informację tę dementował John Koller z amerykańskiego oddziału Sony. Już to wydało nam się podejrzane ponieważ z reguły korporacje w takich przypadkach ograniczają swoją reakcję do standardowej formułki „nie wypowiadamy się na temat plotek…”.

Może więc właśnie z tego powodu od wczoraj po sieci krąży kolejna plotka na temat nowej konsoli japońskiej firmy. Następca PSP ma zostać zapowiedziany już na tegorocznych targach E3. Urządzenie do sklepów trafić ma pod koniec roku. Tak przynajmniej twierdzą „dobrze poinformowane źródła”.

Samo urządzenie wielkością i designem przypominać ma iPhone’a. Na wierzchniej części konsoli znaleźć ma się duży, reagujący na dotyk ekran. Da się go podobno przesuwać, by odsłonić ukrytą pod nim parę analogów i krzyżak. Co ciekawe samo urządzenie ma być pozbawione napędu odczytującego nośniki danych, do których zdążyliśmy się przyzwyczaić. Gry mają być dystrybuowane cyfrowo. Prawdopodobnie mamy je pobierać z Playstation Store i przechowywać na dysku PSP 2.

Takie informacje podał serwis Pocket Gamer. Nam ciężko ustosunkować się do tych słów. Usunięcie klasycznego napędu i zastąpienie go grami ściąganymi z sieci wydaje nam się mało prawdopodobne. Jeśli zaś chodzi o wygląd konsoli, to w tym przypadku wszystko jest możliwe. Wygląda więc na to, że musimy czekać do E3 i po prostu sprawdzić jakie niespodzianki szykuje dla nas Sony.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

6 KOMENTARZE

 1. A mi się wydaje, że jest to bardzo prawdopodobne. OK, może niekoniecznie pokażą PSP2 na E3, ale jeżeli ich następna konsola w ogóle by wyszła, to pewnie tak by to wyglądało. Dystrybucja cyfrowa nieprawdopodobna? Nie zgodzę się- Apple nie wyszło źle na swoim AppStore. Zresztą pozostaje jeszcze wydawać gry na zwykłych kartach MS, które PSP2 może będzie obsługiwało. No cóż, niedługo to nawet śniadanie zrobimy sobie w internecie. . PS:

  Samo urządzenie wielkością i designem przypominać mam iPhone’a.

  Ja naprawdę bardzo się cieszę, że autor ma iphone’a, ale w tym kontekście to trochę nie pasuje ;)PS2:

  Gry mają być dystrybuowane cyfrowe.

  Gry mają być cyfrowe, czy dystrybuowane cyfrowo? 😀

 2. Wolę design aktualnego PSP od iphone’a- lubię wiedzieć co trzymam w dłoniach, a taki niby palmtop- telefon na pewno nie pozwoli na swobodną grę w Tekkena. Zresztą, jak na następcę przystało grafa powinna być wywindowana w górę (czyli znowu zaczną od grubszej wersji, jak ma to w zwyczaju Sony)- mnie wystarczy ulepszona obudowa z PSP 3000.

 3. Bez napędu i gry ściągane z Internetu? To się zapewne nie sprawdzi i wątpię aby Sony tak ryzykowało wprowadzając takie rozwiązanie.

 4. Dlaczego ma się niby nie sprawdzić? To najbardziej naturalny sposób na kupienie interesującego cię tytułu, bez ruszania tyłka od komputera. Dla wydawców dystrybucja cyfrowa to przyszłość – mniejsze koszta, większy zysk.

 5. Dlaczego ma się niby nie sprawdzić? To najbardziej naturalny sposób na kupienie interesującego cię tytułu, bez ruszania tyłka od komputera. Dla wydawców dystrybucja cyfrowa to przyszłość – mniejsze koszta, większy zysk.

  Dokładnie tak. Ja już chyba ze 3 lata nie kupiłem nic na klasycznym nośniku. Bo i niby po co?Nic mi się nie wala po domu. Różnicy międz dźwiękiem z cd, a OGG Q8, albo mp3 320kbps po prostu nie słyszę(a sprzęt mam może nie hi-fi, ale niezgorszy) HDD o dużych pojemnościach są śmiesznie tanie, a mitycznej ekstazy pachnącej, szeleszczącej instrukcji nie dane mi jest przeżywać. Na półkach wolę mieć książki i badyle po roślinkach, których nie udało mi się utrzymać przy życiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here