Z nowego badania firmy marketingowej Harris Group wynika, że ponad połowa z badanych dzieci grała regularnie w gry komputerowe z rodzicami. 74% rodziców zadeklarowało, że gry komputerowe w żaden sposób nie przeszkadzają im w wychowywaniu dzieci. W zleconym przez wydawcę gier Activision sondażu brało udział ponad 1.000 dzieci z rodzinami.

„Obserwujemy powstawanie pierwszego pokolenia rodziców-graczy” – powiedział agencji Reuters badacz Paul Lundquist. „Większość z nich sama była graczami w młodym wieku” – dodał.

Twórców gier szczególnie interesują tzw. Nintendads, czyli ojcowie, którzy podsuwają swoim dzieciom gry komputerowe, kształtując ich gust i preferencje.

Badania natychmiast zakwestionował National Institute on Media and the Family, organizacja żądająca zaostrzenia kontroli wydawców brutalnych gier komputerowych, która twierdzi, że forma zadawania pytań przez internet nie daje miarodajnych wyników, gdyż nie bierze pod uwagę osób nieobeznanych z technologią.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. Coś w tym jest, kumpel swojemu dziecku tez podsuwa co ciekawsze tytuły, woli sam wybrać niż żeby dziecko(8 letni chłopak) miało za dużo wolności w tej kwestii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here