Dzięki uprzejmości warszawskiej firmy możemy przeczytać parę słów na temat dalszych planów ((i nie tylko) twórców elektronicznych przygód Białego Wilka. Bez zbędnego gadania zapraszamy was do zapoznania się z odpowiedziami, których udzielił Łukasz Mach z CDP Red.

Kiedy zobaczmy dodatek do albo sequel Wiedźmina?

Nic mi o tym nie wiadomo – a ma być?:) A na poważnie, żadne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły. Mamy sporo pomysłów, ale na razie ich nie zdradzamy. W sieci pojawiły się nawet jakieś daty dodatku i drugiej części – chciałbym podkreślić, że nie są one w żaden sposób potwierdzone oficjalnie przez nas.

Cały czas pracujemy nad Wiedźminem, jego funkcjonalnością i usprawnieniem. Prócz tego skupiamy się na społeczności graczy starając się zapewnić fanom masę atrakcji, konkursów itd. Mogę powiedzieć, że planujemy jeszcze sporo akcji związanych z naszą grą i na razie nie ma potrzeby mówić o dalekiej przyszłości. Jeśli tylko cokolwiek będzie ustalone w tej materii na pewno od razu damy oficjalne info.

Ewentualny duży sukces finansowy przełoży się na powiększenie zespołu i rozpoczęcie prac nad inną grą (niekoniecznie RPG) przy równoległych pracach nad kontynuacją Wiedźmina?

Ciężkie pytanie. Nawet gdybym znał dokładną odpowiedź, pewnie nie mógł bym tak wcześnie jej zdradzić. W tej chwili naprawdę nie wybiegamy aż tak daleko w przyszłość. Dla nas jeszcze nie skończyła się praca nad Wiedźminem i wszystkim co z naszą grą związane. Na wszystko przyjdzie czas:). Na pewno planujemy dynamiczny rozwój studia, to jest oczywiste po sukcesie Wiedźmina. Za wcześnie jednak na szczegóły.

Biorąc pod uwagę zaangażowanie Tomasza Bagińskiego i Platige Image w prace nad grą, czy nie marzy się wam pełnometrażowy film? Ilekroć oglądamy intro gry nachodzą nas takie szalone myśli.

W czasie tworzenia intra i outra do Wiedźmina pojawiały się od czasu do czasu takie pomysły bo wszyscy byliśmy pod wielkim wrażeniem pracy Platige Image. Realnie rzecz biorąc, byłby to jednak projekt wymagający niezwykłych nakładów pracy, pieniędzy i czasu więc nie sądzę by coś takiego miało się wydarzyć w najbliższym czasie. Może kiedyś.

Czy kampania reklamowa uderzająca w patriotyczną nutę była dobrym pomysłem?

Na pewno tak. Kryterium oceny stanowi po prostu świetny odbiór tej akcji. Dostaliśmy setki maili od ludzi zachwyconych pomysłem, którzy uznali całe przedsięwzięcie za zdecydowanie trafione. Również w wielu tzw. „poważnych” mediach pojawiły się pozytywne komentarze. Myślę, ze nałożył się na to fakt, że te wybory były wynikiem totalnego zamieszania wokół polityki w ciągu ostatnich lat i dla wielu ludzi akcja „Kandydat spoza układu” była po prostu chwilą uśmiechu między kolejnymi przygnębiającymi informacjami ze świata układów, teczek i innych haków.

Co więcej, kampania Geralta, nie była zaplanowana tylko i wyłącznie po to by promować Wiedźmina (choć, nie oszukujmy się, taki był jej główny cel), ale również po to by zachęcić ludzi do głosowania. A więc połączenie akcji promocyjnej z akcją obywatelską. Bawimy się, reklamujemy grę, ale również zachęcamy do refleksji. No i Geralt, który zamiast gadać o układach pojawia się z mieczem w ręku i te układy po prostu „kosi”:)

Jaki element Wiedźmina jest waszym zdaniem najlepszy? Co nie do końca wyszło tak jak chcieliście?

Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle ciężka, z jednego prostego powodu. Podejrzewam, że opinii byłoby tyle ile osób w naszym zespole. Każdy zajmował się inną działką i każdy na inne elementy gry zwraca szczególną uwagę. Wydaje mi się, że siłą Wiedźmina jest rzeczywiście to, o czym mówiliśmy przez ostatnie miesiące, czyli fakt, ze gra jest dopracowana na wszystkich, ważnych dla gatunku RPG, płaszczyznach. Nie ma wyraźnych słabych punktów jak w wielu innych produkcjach gdzie np. fabuła jest świetna ale system walki kuleje, albo grafika jest piękna, ale fabuła uboga. U nas wszystkie te elementy są dobrze zbalansowane, dzięki czemu ma się wrażenie, że twórcy od początku do końca dobrze i logicznie zaplanowali całą grę.

Jeśli chodzi o niedociągnięcia to chyba najbardziej uciążliwą sprawą dla graczy są problemy techniczne, które zdarzają się na niektórych konfiguracjach sprzętowych. Cały czas pracujemy nad tym by jak najwięcej takich błędów wyeliminować.

Czy możecie powiedzieć jak gra sprzedała się w Polsce i na świecie? Jesteście zadowoleni z wyniku czy liczyliście na to, że „Biały Wilk” sprzeda się lepiej?

Na razie nie podajemy oficjalnie całościowych wyników sprzedaży, również dlatego, że zbieranie dokładnych danych z całego świata trochę trwa. Poza tym, wyniki te zbiera w dużej mierze Atari a my dostajemy informacje właśnie od nich. Czekamy również na okres świąteczny by móc wynikami podsumować całą końcówkę roku. Tam gdzie wyniki mamy całościowe, jak np. w Polsce i Rosji, wiemy że gra sprzedaje się w rekordowych liczbach.

Świat wykreowany przez Sapkowskiego (zespół CDP Red) naszym zdaniem idealnie nadaje się do stworzenia gry MMO. Czy myśleliście o rozpoczęciu prac nad produkcją tego typu?

Nie myślę byśmy rzucali się na tak głęboka wodę w najbliższej przyszłości. Zrobienie świetnej gry MMO to coś zupełnie innego niż zrobienie świetnej gry single player. Nie mówiąc już o tym, że gra MMO, która ma odnieść sukces musi mieć gigantyczne zaplecze logistyczne i finansowe. Choć pomysł jest oczywiście ciekawy i też jestem sobie w stanie wyobrazić fajną grę tego typu w uniwersum wiedźmińskim:).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

  1. Podoba mi się to, że CDPR dba o społeczność graczy poza tym jestem ciekaw wyników sprzedaży po świętach na tle takich hitów ja COD4. PS: wielkie dzięki za txt Krzysiek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here