Rezultat: zgon 33 letniego Alberta który został najprawdopodobniej śmiertelnie pobity przez członka konkurencyjnej „ekipy” również grającego w Lineage II. Siostra Alberta, Albina, członek klanu „Platanium” w którym grał jej zmarły brat, twierdzi że śmiercią grozili jej członkowie „Coo-clocks clan”, którego członek podejrzany jest o spowodowanie śmierci Alberta.

Zamordowany fan elektronicznej rozrywki godzinami przesiadywał przed komputerem grając w Lineage II, w którym kierował klanem złożonym z kilku znajomych. Podczas potyczki z konkurencyjnym zespołem, pokonał jednego z jego członków. Parę dni później spotkał się z 22-latkiem w rzeczywistym świecie.

Nie jest to pierwszy incydent w Rosji dotyczący Lineage II, w którym ktoś zginął. W ubiegłym roku zmarł mężczyzna który usiłował rozdzielić bijących się przed kawiarnią internetową, członków konkurencyjnych klanów. Za spowodowanie śmierci jednemu z uczestników bójki groziła wtedy kara 15 lat pozbawienia wolności.

Właśnie takie wydarzenia są podstawą do oskarżania gier komputerowych o powodowanie agresywnych zachowań czy wręcz tragedii. Mimo że w Lineage II czy inne MMORPG grają miliony graczy, którzy nie posunęli by się do takich czynów, argumenty z których mogą korzystać przeciwnicy wirtualnej rozrywki są coraz mocniejsze. Albert został pochowany 31 grudnia 2007 roku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

10 KOMENTARZE

 1. Kibice Wisły i Cracovii kręcą głową z aprobatą. W Rosji przed domem Alberta płoną szaliki Coo-clocks Clan. Dowódcy obydwu bojówek ochoczo pędzą na stadion. . . by kupić kopie Lineage II. Nowe, wspaniałe miejsce na organizowanie ustawek. Czy tego chcemy od gier komputerowych? 🙂

 2. Właśnie takie wydarzenia są podstawą do oskarżania gier komputerowych o powodowanie agresywnych zachowań czy wręcz tragedii. Mimo że w Lineage II czy inne MMORPG grają miliony graczy, którzy nie posunęli by się do takich czynów, argumenty z których mogą korzystać przeciwnicy wirtualnej rozrywki są coraz mocniejsze.

  A no niestety. Aczkolwiek skłoniło mnie to do pewnej refleksji. . . Odsetek debili tłukących się pięściami, pałkami, krzesłami etc. wśród fanów najpopularniejszego sportu świata – piłki nożnej, jest ZNACZNIE większy a jakoś nikt nie rozpoczyna krucjaty przeciwko niemu. Nigdy nie zauważyłem, żeby piłka nożna miała swojego Jacka Thompsona, który twierdziłby, że jest odpowiedzialna przynajmniej za połowę zła na tym świecie. Dlaczego? Patrząc na to w taki sposób (czyli szukając przyczyn wszędzie tylko nie wewnątrz człowieka) piłka nożna jest na prawdę przyczyną o wiele większej ilości agresywnych zachowań niż jakakolwiek gra komputerowa, niezależnie czy mówimy o Lineage, Manhuncie czy Hugo. Aż chce mi się zanucić „dziwny jest teeeen świaat”. . . :/

  • A no niestety. Aczkolwiek skłoniło mnie to do pewnej refleksji. . . Odsetek debili tłukących się pięściami, pałkami, krzesłami etc. wśród fanów najpopularniejszego sportu świata – piłki nożnej, jest ZNACZNIE większy a jakoś nikt nie rozpoczyna krucjaty przeciwko niemu.

   Racja, racja. Ale jak sie zastanowic to odsetek zabojstw na tle gier (jak to dziwnie brzmi) bedzie wiekszy (chyba ze klany Lineage 2 w Rosji regularnie organizuja ustawki). I to jest najgorsze.

   • Racja, racja. Ale jak sie zastanowic to odsetek zabojstw na tle gier (jak to dziwnie brzmi) bedzie wiekszy (chyba ze klany Lineage 2 w Rosji regularnie organizuja ustawki). I to jest najgorsze.

    No pewnie. Ja, podobnie jak setki przyszłych graczy w Age of Conan, już teraz wykuwamy miecze i topory w piwnicach, ćwiczymy cięcia na manekinach, aby zaraz po ukazaniu się gry, ruszyć na przedstawicieli konkurencyjnych klanów. Tak, to prawda – odsetek zabójstw na tle gier znacznie wzrośnie, zapewniam was.

 3. Wybaczcie ostre słowa, ale jeżeli ktoś jest idiotą i kretynem to nie ma znaczenia w co gra i co ogląda. Niestety nie wynaleziono żadnych testów na wykrywanie kretynizmu a szkoda, bo moglibyśmy pozbyć się ich chociażby z dróg i ograniczyć dostęp do rzeczy, które mogą im poddać głupie pomysły

  • No widzisz Digital_Cormac, wlasnie o takich ja Ty teraz mowimy. A planujecie ustawki z klanami z innych krajow?

   Oczywiście, szczegółowy terminarz ustalony jest od czasu 3 przesunięcia dnia premiery. ;] Zaprosiliśmy TVN24 i Polsat Sport. Dla widzów zapewniamy noclegi i darmowe bójki w tawernach. Co do posiłków to serwować będziemy suflety ze stygijskiego węża, jądra mamuta długowłosego oraz smażone harpie. Wszystkich serdecznie zapraszamy, będzie ubaw po pachy.

 4. a to psychole:P pewnie ten 33 letni miał słabszego Grade’a D i Sthrendged Bow, a ten 22 letni pewnie miał S grade i armor Dynasty 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here