Liderem tego zestawienia o dziwo nie jest Nintendo Wii a konsola Microsoftu. O zdeklasowaniu rywali mowy być nie może, ale wyraźnie widać, że gry najlepiej sprzedają się na Xboxie 360. Serwis Joystiq, na łamach którego znaleźliśmy tę informację podał następujące liczby.

Xbox 360 na pierwszym miejscu znalazł się dzięki niecałym siedmiu milionom sprzedanych jednostek (6,8 mil.). Posiadacze tego urządzenia kupili już 44,8 mil. gier. Oznacza to, że obok każdej konsoli powinno stać około siedmiu pudełek z dobrymi tytułami (dokładnie 6,59 gier). Na drugim miejscu znalazło się Playstation 3. Tutaj zaczynamy powątpiewać w dane serwisu. Bierze on pod uwagę niecałe dwa miliony sprzedanych PS3 (1,9 miliona). Na wszystkie liczby musimy więc brać poprawkę. A te w obozie Sony wyglądają następująco. Każdej konsoli towarzyszyć ma około trzy i pół gry (3,58). W sumie policzono, że sprzedano 6,8 mil. tytułów. Nintendo Wii zamyka stawkę z 4,5 mil. sprzedanych jednostek, do których dołącza piętnaście i pół miliona gier. Średnia wychodzi odrobinę słabsza niż w przypadku sprzętu Sony – 3,44.

Niestety nie podano z jakiego okresu pochodzą te dane. Jak już jednak wspominaliśmy są one naszym zdaniem nieco nieaktualne. Podajemy je mimo wszystko. Jesteśmy przekonani, że zdążyliśmy zrobić to przed świąteczną gorączką. Na początku przyszłego roku liczby te będą się prezentowały zupełnie inaczej. Chwilowo posiadacze Xboxów mogą cieszyć się z małego sukcesu swojej konsoli i jej fanów. A ile wy kupiliście gier do swojego next-gena?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

20 KOMENTARZE

 1. Jasnee. . . . Wii na 3 miejscu? Chyba ktoś coś poprzękręcał. Powinno być na odwrót: 1. Wii2. PS33. X360Moglibyście podać link do tych wyników?

 2. Tym to mnie rozwaliliście. Na Xboxa sprzedaje się 2 razy tyle gier, co na PS3 i Wii razem wzięte, a dla was to nie jest wynik deklasujący. LOL

 3. Pamietaj, ze nie sa to wyniki aktualne i na dzien dzisiejszy proporcje zapewne nie przemawiaja juz tak bardzo za X0. A co do wyniku Sony (3. 5 gry/konsola) – to na PS3 wyszly az 4 gry? ;D Wiem, swinia jestem ;]

 4. Gostek1111 – link możemy podać choć źródło informacji masz podane. Skoro piszesz to klawiaturę posiadasz. Nie można samemu w sieci czegoś odszukać? 🙂 http://www.joystiq. com/2007/10/31/360-leads-ha. . . -with-sim/

 5. Jak dla mnie temat powinien być inny: „która konsola wyciąga z portefli graczy najwięcej” . . . o chyba XLive uszczupla portfele najszybciej

 6. gostek1111 powinieneś uważniej czytać. To jest ranking ile gier przepada na jedną konsole więc Tabela jest taka:1. X360 (6,59)2. PS3 (3,58)3. Wii (3,44)

 7. Mam X0 i Wii i u mnie jest przeważa Xbox, na którego mam 12 pudełek + 3 pozycje z Arcade. Na Wii są to 4 pudełka. Gdybym miał PS3 to podejrzewam, że liczba gier oscylowałaby w granicach 4. Taki właśnie „przeciętniak” jestem.

 8. Ja tam gram we wszystkie gry na xboxie a na wii tylko w czołgi z siostrą raz na dwa tygodnie! 😛 wogle na wii nie ma gier fajnych i dopiero zacznę grac jak wyjdzie Mario Galaxy albo EA Playground! 😛 a do tego czasu kupie z 4-5 gier na xa 😀

 9. Mam Xa 3 mies. i 17 pudełek z grami. Czasu niestety brakuje a tu już nowy hit: CoD4. Zobaczymy po Nowym Roku czy coś się zmieni. Raczej autor fantazjuje i jego pobożne życzenia zostaną tylko życzeniami.

 10. szpynda masz racje to tylko marzenia wszyscy trzeźwo myslacy wiedza ze na xboksa bedzie wychodzic mnóstwo ciekawych tytułow . . juz Bill o to zadba:)

 11. wg mnie to jest 10:1 jeśli chodzi o ilość gier na x i ps3 wii olewam bo nie lubię tandety i bedziewiarstwa, poza tym wile os kupiło wii i meczy wi sports ze 2 miechy a później konsola sie kurzy.

 12. U mnie cienko – na X0 2 pudełka i 2 arkadówki ale teraz PC do łask wrócił i mam już line-up gier na najbliższe kilka ładnych miesięcy 😉

 13. Nie ma szoku. Ilość gier na x360 robi swoje, gier na PS3 jest mało i jak narazie w większości są to porty z innych platform, a na Wii – sami zobaczcie, nie ma wielu interesujących gier jakby się mogło wydawać.

 14. Same dane wyglądają na lekko spuźnione. Bo obecnie konsol wszystkich firm sprzedano więcej. Różnice napewno wynikają z ilości gier jakie są dostępne widać odrazu że największą bazę tytułów posiada X0warto wziąść pod uwagę że X0 jestdużej na rynku i to że to gry takie jak Gears of war czy Halo 3 robią swoje bo sprzedawane są w milionach egzemplaży. Jeśli takich gier będzie brakować na PS3 lub będzie ich mało nigdy nie dogonią MS. Swoją drogą dużo lepszym wskaźnikiem jest poprostu zysk jaki uzyskuje firma. Nintendo może sprzedawać nawet 0,5 gry na 1 konsolę ale ponieważ zarabiają już na sprzęcie to i tak będą w lepszej sytułacji niż Sony które zanim zacznie zarabiać na grach musi pokryć koszty samej konsoli ( podczas premiery PS3 były to ogromne pieniądze mówiono o tym że żeby zacząć zarabiać na PS3 trzeba do każdej konsoli sprzedać 10-20 gier teraz napewno jest to mniejsza liczba ale nawet jeżeli przyjmiemy że jest to 4 gry na konsolę to wynika że SONY traci. ) A to czy lepiej sprzedawać dużo bez zysku czy mniej zarabiając na wszystkim jest chyba jasne.

 15. ale nie wydaje mi się aby te dane brały pod uwagę gry np. z virutal console z Wii, jeszcze pierwszego dnia spędzonym przy Wii kupiłem pierwszą grę na Virtual Console, a dziś mam już kilka i tylko 4 pudełka 🙂 Nintendo mocno czerpie kasy na VC, przynajmniej mogę to oprzeć na danych od osób z Wii które znam, większość z nich kupiła z 4-6 gier na VC i ma zamiar kupić kolejne. . . Wii na pewno na siebie zarabia – gorzej mi sie wydaje jest z PS3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here