Żartujemy sobie, ale trzeba przyznać, że procesor Cell musi być kawałkiem krzemu o potężnej mocy. Jakiś czas temu pisaliśmy o naukowcach, którzy na potęgę wykupują konsole Sony i wykorzystują je w swoich badaniach. Dziś dowiedzieliśmy się, że Playstation 3 zainteresowało Siły Powietrzne USA. Ich dowództwo złożyło zamówienie na 300 superkomputerów Sony. Domyślamy się, że posłużą do badań nad obcymi w Strefie 51.

Wiadomości na temat inwestycji towarzyszył krótki komentarz. Dowiadujemy się z niego, że amerykańska armia chce ocenić możliwości procesora Cell. Playstation 3 jest w tej chwili jedynym produktem, który nadaje się do wojskowego programu badawczego a jednocześnie sprzedawany jest w cenie, którą dowództwo Sił Powietrznych jest w stanie zaakceptować. Podejrzewamy, że pod uwagę brano również możliwość zakupu Xboxów, ale najwyraźniej wojsko wystraszyło się czerwonego kręgu śmierci. Jeden z punktów umowy z potencjalnym dostawcą „wojskowych PS3” mówi, że konsole muszą posiadać przynajmniej taką samą gwarancję (a najlepiej możliwość rozszerzenia jej) jak te, które mogą nabyć cywile.

Produkt Microsoftu ma więc mniej szczęścia od japońskiego superkomputera. Kiedy wojsko sięga już po konsolę amerykańskiej firmy, to tylko po to by wykorzystać jej pada.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

10 KOMENTARZE

 1. Tylko co na to Japoński rząd ? W końcu jeżeli PS3 stanie się technologią wojskową to czy będzie ją można dostać w sklepie ?

  • Tylko co na to Japoński rząd ? W końcu jeżeli PS3 stanie się technologią wojskową to czy będzie ją można dostać w sklepie ?

   To wojnę wygrają Japończycy 😀 w końcu tam najwięcej maniaków Ps3 poza tym farmerów itp świrów 😀

 2. a co ma do tego Japoński rząd 😉 Tu chodzi o procesor CELL który powstał w . . . Teksasie a nie na wyspie Hokkaido;) i jest bardziej produktem IBMa niż Sony (plus Toshiba) o czym jakoś wszyscy zapominają. . .

  • a co ma do tego Japoński rząd 😉 Tu chodzi o procesor CELL który powstał w . . . Teksasie a nie na wyspie Hokkaido;) i jest bardziej produktem IBMa niż Sony (plus Toshiba) o czym jakoś wszyscy zapominają. . .

   Dokładnie – Playstation3 to produkt w dużej części amerykański. Japońce to wszystko razem poskładali i opracowali – także marketing produktu. Za grafikę odpowiada np. Nvidia, która ma siedzibę główną w Kalifornii. Nie wspominając o studiach Sony(piszących gry) które rozsiane są po całym świecie. P. S. Kiedy doczekamy się jakiegoś polskiego studia?

 3. Mamy takie czasy, że ciężko cokolwiek nazwać produktem „narodowym”. Ot i wszystko. Nawet nasza wódka jest z Francji 😉

 4. nic dziwnego ze gry na PS3 sprzedaja sie tak kiepsko (mimo znosnej sprzedazy konsoli) skoro konsola nie trafia do graczy 😉

 5. Wytłumaczcie mi, bo nie bardzo rozumiem. . Chcecie mi powiedzieć, że TANIEJ wychodzi kupić 300 PS3 (w których interesuje nas właściwie tylko procek a reszta jest nieprzydatna) i potem kombinować żeby połączyć to w jakąś super maszynę niż zamówić u IBMa dedykowany superkomputer składający się z 300 procesorów CELL ?Czyżby PS3 było sprzedawane tak bardzo poniżej kosztów ?

 6. Latwiej jest zbudowac cluster z gotowych maszyn, niz projektowac od zera wieloprocesorowy superkomputer. Dowodem tego sa np. ukrywane kwoty transakcji przy zakupach podobnych maszyn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here