Sony po prostu potrzebuje pieniędzy. Firma wciąż inwestuje a jej najnowsze nabytki to dwa studia deweloperskie. Odpowiadają one za doskonale znane wyścigi Motorstorm i równie udane Pursuit Force na PSP. Na temat nowej inwestycji japońskiej firmy wypowiadał się wiceprezes SCE Worldwide Studios Michael Denny.

Nasza strategią w przypadku własnych deweloperów zakłada tworzenie najlepszych gier i pracę z największymi talentami branży. Nasz związek z Evolution i Bigbig był wielce produktywny i zadowalający pod względem komercyjnym. Teraz mamy doskonałą okazję, by wprowadzić ich do naszej rodziny, do dzielenia się technologiami, metodologią produkcji i kreatywnymi założeniami, celami (w oryginale ‘creative goals’ przyp. red.). Dzięki temu przeżycia tworzone przez te gry, zespoły będą jeszcze lepsze” – tak Denny komentował newsa o nowych nabytkach Sony na łamach serwisu GamesIndustry Biz.

Sony zapewniało, że w związku z przejęciem nikt nie straci pracy. Mimo to współzałożyciele Evolution Studios Ian Hetherington i Martin Kenwright mają w planach odejście z firmy. Nie wiemy jeszcze kiedy zrezygnują ze swych stanowisk, wiemy natomiast, że zastąpi ich Mick Hocking do tej pory pełniący w firmie funkcję managing director. Obydwa studia zamierzają wydać w przyszłym roku kolejne części swoich najnowszych produkcji. MotorStorm 2 pojawi się na Playstation 3 a Pursuit Force 2 na PSP i PS2.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here