Sony jednoznacznie nie przekreśliło szansy obniżenia ceny najdroższego next-gena na rynku. Ze słów Kaz'a Hirai, bossa japońskiej firmy wynioskować można jednak, że ta nie nadejdzie w tym roku. Wielki szef przemawiał na konferencji prasowej urządzonej przez firmę na starcie Tokyo Game Show. Hirai stwierdził, że „istnieje możliwość” przecenienia PS3, ale „w tej materii żadnej niespodzianki nie doczekamy się w tym roku”. Ten sam człowiek w dalszej części wypowiedzi nareszcie wypowiedział słowa, które ucieszyły nas o wiele bardziej niż wiadomość o spadku ceny konsoli. „Cena jest bardzo ważnym aspektem, ale jednocześnie pilną sprawą jest sprawdzenie jak możemy wzbogacić naszą ofertę software'u” – mówił Hirai.

Czas pokaże czy jest to błąd czy przemyślana i dobra decyzja ze strony Sony. W tej chwili ich konsole nie rozchodzą się tak dobrze jak zakładano a jak wiemy największa w tym zasługa dość wysokiej ceny urządzenia. Patrząc jednak na wszystkie tytuły zmierzające na PS3, o których dzisiaj już pisaliśmy podejrzewamy, że w starej cenie konsola też znajdzie wielu nabywców. Cieszymy się również z tego, że bossowie japońskiej firmy dostrzegli graczy domagających się wielu doskonałych tytułów na Playstation 3. Widać, że od czasu, gdy opowiadali bajki o tym, że urządzenie kupimy za każdą ceny, nawet jeśli nie będzie na nie żadnych gier, trochę już zmądrzeli.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

8 KOMENTARZE

  1. No coz – ciezko sie spodziewac, zeby w najblizszym czasie obnizyli cene. O ile sie orientuje – jeden price cut juz w tym oku byl, a przeciez nikt o zdrowych zmyslach nie oczekuje od Sony, ze wydeleguje Kaza Hirai i Phila Harrisona, by stali gdzies na rogu i rozdawali konsole za darmo

    • marian za te cene pod choinka mozesz miex x360 i komplet wysmienitych gier w skladzie Gears of War, Bioshock itp 😉

      Wysmienitych wg ciebie.

  2. Widać nie każdemu się podoba. Znam osobiście człowieka, który nie przepada za tymi grami, tyle że . . . to fanboy Sony ;)A PS3 można kupić za trochę ponad 1500zł, więc nie jest to aż tak droga inwestycja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here