Finansowe wyniki Sony, za zakończony 31 marca rok fiskalny na pewno nie są zadowalające. Już od dłuższego czasu wiadomo, że firma z Dalekiego Wschodu nie jest obecnie w najlepszej kondycji, a kolejne straty z pewnością nie wpływają pozytywnie na jej sytuację na rynku.

Straty, zanotowane przez Sony w przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy oscylują w granicach miliarda dolarów. Jakby tego było mało, najbardziej przyczynił się do tego oddział firmy, którym akurat jesteśmy zainteresowani – Sony Computer Entertainment. Od kwietnia 2008 do końca marca 2009 udało się sprzedać 10 milionów PS3 oraz 14 milionów PSP. Ponadto, zmniejszono koszty produkcji, a sprzedaż oprogramowania na tę pierwszą platformę wzrosła o 45% w stosunku do roku wcześniejszego. Nie wystarczyło to jednak, by uzyskać wystarczająco duży przychód, pozwalający na zniwelowania strat.

Pomimo ciężkiej sytuacji, japoński koncern nie załamuje rąk i optymistycznie patrzy w przyszłość. Włodarze firmy zapowiadają, że do kwietnia 2010 PlayStation 3 i Portable znajdą odpowiednio 13 i 15 milionów nowych nabywców. Poza tym, Sony liczy na utrzymanie dobrych wyników software'u oraz potrojeniu zysków z usługi PlayStation Network.

Sytuacja z pewnością nie jest dla tej korporacji łatwa, ale to nie pierwszy raz, kiedy Sony notuje straty i dalej funkcjonuje, dzielnie walcząc z konkurencją w postaci Nintendo i Microsoftu. Trzymamy więc kciuki, by i tam razy obyło się bez poważnych kłopotów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here