Podejrzewamy, że zdecydowana większość graczy choć raz spotkała się z serią Mech Warrior czy takimi nazwami jak Battle Tech, Shadowrun czy Crimson Skies. Prawa do posługiwania się tymi markami należały do FASA, które wczoraj przestało istnieć. Co stanie się z nimi po zamknięciu studia? Póki co jeszcze tego nie wiemy, ale wszystkie te marki powinny być łakomym kąskiem dla twórców gier. Mamy nadzieję, że ktoś odkupi te licencje i stworzy na ich podstawie wspaniałe gry. Mamy również nadzieję, że wszyscy pracownicy studia szybko znajdą nową pracę. Z oficjalnych informacji wynika, że część z nich już przeszła do innych oddziałów Microsoft Game Studios.

Po raz kolejny widzimy, że społecznośc graczy miała rację. Zamiast shootera osadzonego w świecie Shadowruna trzeba było zrobić porządną grę RPG bazującą na tym systemie. Sieciowa strzelanka była zapewne ostatnim gwoździem do trumny w przypadku studia FASA. Przykre to, ale prawdziwe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. Po raz kolejny widzimy, że społecznośc graczy miała rację. Zamiast shootera osadzonego w świecie Shadowruna trzeba było zrobić porządną grę RPG bazującą na tym systemie. Sieciowa strzelanka była zapewne ostatnim gwoździem do trumny w przypadku studia FASA.

    AMEN. Aha – parafrazujac ostatnio modne zdanie ze swiecznikow wladzy : „Ci co podjeli decyzje zrobienia debilnego shootera na licencji shadowrun, juz wiecej zadnego settingu nie zabiją. ” ;P

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here