Co według was jest największą bolączką Microsoft Store? Jeśli, tak jak tysiące graczy z całego świata, odpowiedzieliście, że brak systemu prezentów, mamy dobrą wiadomość. Problem jest już bowiem nieaktualny.

Pamiętacie jeszcze zamieszanie, które towarzyszyło wprowadzeniu zabezpieczeń, które miały chronić gry na Xbox One? Choć z kontrowersyjnego pomysłu Microsoft szybko się wycofał, cyfrowa platforma dystrybucji gier na Xboxa miała wiele słabych stron. Najsłabszą wśród nich był z całą pewnością brak możliwości zakupu gry w prezencie. Minus ten był tym poważniejszy, że w sklepach konkurencji – na czele ze Steamem – taka opcja dostępna była od dawna. Na szczęście w siedzibie amerykańskiego giganta ktoś wziął do siebie sugestie fanów i wprowadzono od dawna wyczekiwaną funkcję.

Spis treści

Prezent w Microsoft Store

Użytkownicy Steama od lat chwalili system prezentów, dzięki któremu dowolną grę z oferty mogli podarować swoim bliskim. Właśnie tego najbardziej zazdrościli im właściciele Xboxa, którym Microsoft dotąd nie dał takiej możliwości. Wszystko zmieniło się 14 listopada tego roku, kiedy MS udostępnił najnowszą aktualizację, wprowadzającą możliwość kupowania gier w prezencie, a także, co dla niektórych było niemniej ważne, ukrywania gier na liście swoich osiągnięć.

Nie tylko Xbox One X

Ważne jest też to, że zakup gry w prezencie to dziecinnie prosta czynność. W Microsoft Store na stronie każdej gry wyświetla się od teraz przycisk KUP JAKO UPOMINEK. Wystarczy, że w niego klikniecie, a następnie wpiszecie nick przyjaciela, który ma otrzymać grę. Możecie też dodać krótką tekstową wiadomość, którą adresat otrzyma w paczce wraz z grą. Co ważne, już niedługo ta funkcjonalność dostępna będzie także dla użytkowników Windows 10. Microsoft nie zdradził co prawda kiedy to nastąpi, ale znając podobieństwa obu platform, możemy spodziewać się że chodzi maksymalnie o kilka tygodni.

Szykujcie się na czarny piątek

Wiadomość o możliwości podarowania komuś gry nadeszła chyba w najlepszym momencie. W tym samym czasie amerykański gigant zapowiedział bowiem, że pracuje nad wielkimi promocjami na black friday. Z tej okazji wybrane gry na Xbox One X dostępne będą w bardzo atrakcyjnych cenach. Microsoft zapowiada, że promocje obejmą ponad 500 tytułów, które będziecie mogli kupić (a następnie podarować swoim przyjaciołom) w cenach nawet 60 procent niższych niż na co dzień.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here