Serwis MCV donosi, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami firma THQ zwolniła znaczną część pracowników studia Big Huge Games. Informacja ta nie została jeszcze potwierdzona przez przedstawicieli wydawcy, ale śmiało można założyć, że liczba etatów rzeczywiście została zredukowana. Choć dla zwolnionych nie jest to żadnym pocieszeniem, to graczy na pewno zadowoli wiadomość mówiąca o tym, że wydawca jednocześnie zwiększył zatrudnienie w Kaos Studios, które to rozpoczęło pracę nad nowym projektem. Chyba więc nie jest tak źle z THQ i firma nie zakończy działalności.

Trochę gorzej przedstawia się sytuacja Midway. Serwis Kotaku donosi, że zerwać więzi z wydawcą chce cały zespół odpowiedzialny za serię Mortal Kombat. Według anonimowych informatorów twórcy słynnej bijatyki już rozpoczęli rozmowy z innymi wydawcami. Któryś z nieujawnionych „dużych graczy” miałby przejąć zespół i prawa do wydawania gier spod znaku MK. Twórcy Mortal Kombat mieli podjąć tę trudną decyzję z powodu niewypłacania obiecanych im premii za osiągnięte wyniki sprzedaży. Czyli nic nowego – zawsze wszystkim chodzi o pieniądze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

  1. Niech zaczna robic dobre gry, to nie beda tracic roboty. niestety gnioty zazwyczaj sie nie sprzedaja. Dla mnie MK2 to byl koniec tej serii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here