To już dziesiąte, a więc jubileuszowe wydanie cyklu Vikingowy seans filmowy. Zaczynaliśmy w ostatni dzień wakacji filmami Mgła i Ostrze Furii. Powstanie Vsf zainspirował wpis na naszym forum i jak widać po odwiedzinach lubicie sobie coś czasem obejrzeć. Ostatnio mieliśmy prawdziwą gratkę dla fanów SF, czyli Conquest of Space oraz przenieśliśmy się do Rio de Janeiro w filmie Elitarni. Co dziś w repertuarze? Na pierwszy ogień coś z filmowego serwisu Iplex, czyli Odyseusz i Wyspa Mgieł w HD. Na deser polecamy z kanału YouTube Der Fuehrer’s Face ze słynnym Kaczorem Donaldem. Animacja ta otrzymała Oscara. Więc chyba nie trzeba nikogo namawiać do rzucenia okiem na dzieło wytwórni Disneya?

Przygody Odyseusza obejrzycie sobie klikając w poniższy obrazek, a Kaczora Donalda śniącego prawdziwy koszmar macie w embedowanym okienku z YT.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. Z mitologicznej półki mogę polecić Valhalla Rising. Choć od razu zaznaczę, że nie jest to film przy którym można sobie odsapnąć po ciężkim dniu i „zaliczyć”. Niemniej piękne zdjęcia i specyficzny klimat budują niepowtarzalną atmosferę. http://www.youtube. com/watch?v=dQgoGccHJD4Z cyklu obejrzanych po raz n-ty:Miś- większość znam na pamięć, ale ilekroć po niego sięgam, to od razu mi się humor poprawia :). http://www.youtube. com/watch?v=hIkWb35NdCYThe Graduate – Dustin Hoffman to mistrz, kto nie oglądał niech śmiało spróbuje. Inaczej go ominie bardzo dobre kino. Teraz wezmę się za Pripyat – film dokumentalny Nikolausa Geyrhaltera o codziennym życiu garstki ludności która mieszka w tytułowym mieście. Całość zrobiona w czarno-białej konwencji, od dawna miałem ochotę go obejrzeć. A na koniec After The Apocalypse – szukałem czegoś w postapokaliptycznych klimatach, mniej znanego ale zbierającego pochlebne recenzje. Bingo! Po opisach widzę, że jest to czego szukałem. Żadnej przebojowości i filtra który ułatwiłby odbiór dzieła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here