INFORMACJA PRASOWA

World Cyber Games to największy i najbardziej prestiżowy turniej gier elektronicznych na świecie. Organizowany od 8 lat zasłużył sobie na miano e-sportowych Igrzysk Olimpijskich. Od pierwszej edycji ideą przewodnią jest, aby rozgrywki były nie tylko platformą rywalizacji ale przede wszystkim okazją do spotkania i poznania ludzi, którzy mieszkając w różnych częściach świata mają jedną wspólna pasję. Dlatego też są to mistrzostwa bez ograniczeń wiekowych, językowych, religijnych czy narodowościowych.

Historia World Cyber Games sięga 2000 roku, kiedy to po raz pierwszy rozegrano światowy turniej gier komputerowych z tego cyklu, pod nazwą WCG Challenge. Wzięło w nim udział 10 tys. uczestników z 17 państw. Rok później w WCG 2001 startowało już 120 tys. zawodników z 37 państw.

Krajowy Finał WCG 2007 odbędzie się 1 września w centrum handlowym Blue City. Podczas finału zostanie zorganizowany showmatch gry Enemy Territory: Quake Wars, która jest w fazie betatestów. W meczu pokazowym wystąpią dywizje najlepszych polskich organizacji gamingowych PGSPokerStrategy.com, Wilda D-Link, Fear Factory X-Fi oraz Team Delta.

Enemy Territory: QUAKE Wars to strategiczny shooter, w którym zawodnicy danej drużyny grając określonymi klasami postaci musza wykonać określone zadania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here