Wymiana baterii w iPhone X

Baterie litowo-jonowe w sprzętach Apple powstają z wykorzystaniem zaawansowanej technologii. Jednak niezależnie od tego, jak wysokiej jakości jest bateria w telefonie, każdy akumulator w wyniku różnych czynników w końcu zmniejsza swoją wydajność.

Nie inaczej sprawa ma się z bateriami w jednym z najnowszych iPhone’ów – w dziesiątce. Czego możemy spodziewać się po tej baterii oraz na jakich zasadach można wymienić baterię?

Bateria w iPhone X

Bateria w dziesiątce jest najbardziej zaawansowanym akumulatorem dostępnym obecnie na rynku. Jednak jak każdy akumulator – z czasem poddaje się tak zwanemu starzeniu chemicznemu. Oznacza to, że pojemność akumulatora zmniejsza się, co skutkuje szybszemu rozładowywaniu się przy wykonywaniu tych samych czynności. Staje się po prostu mniej efektywna. Z czasem może dojść nawet do tego, że telefon zacznie się sam wyłączać, ponieważ bateria nie będzie w stanie podtrzymać minimalnego napięcia potrzebnego do przeprowadzenia danych operacji.

Kiedy zdecydować się na wymianę baterii

Apple rekomenduje wymianę baterii, gdy jej efektywność spadnie poniżej 80%. Stan baterii można sprawdzić w statystykach swojego iPhone’a. Należy wejść w ustawienia, następnie wybrać zakładkę Bateria, kliknąć Kondycję baterii i zerknąć na ilość procentową obok hasła Maksymalna pojemność. Wymiana baterii przy osiągnięciu poniżej 80% efektywności baterii nie jest jednak oczywiście konieczna, jeśli nadal jesteśmy zadowoleni z działania naszego telefonu.

Do wymiany baterii powinny nas popchnąć za to takie rzeczy jak: nieładująca się bateria, niespodziewane autonomiczne wyłączanie się telefonu, groteskowo szybko rozładowująca się bateria, konieczność długiego ładowania, korzystanie z nieoryginalnej baterii lub informacja ze strony iPhone’a o konieczności serwisowania baterii.

Gdzie i za ile

Baterię w sprzęcie Apple powinno wymieniać się wyłącznie w autoryzowanych serwisach i u partnerów Apple. Jeśli telefon nadal objęty jest gwarancją, a pojemność baterii spadnie poniżej 80%, możemy zapytać o wymianę baterii w jej ramach. Wtedy taki serwis powinien być przeprowadzony za darmo. W innym przypadku za taką usługę będzie trzeba zapłacić, a jest to pewien wydatek.

Wymiana baterii w iPhone X i innych najnowszych modelach kosztuje około 300 zł. Za starsze modele zapłacimy około 200 złotych. Na baterii nie warto jednak oszczędzać! Instalowanie baterii przez osobę niedoświadczoną lub korzystanie z nieoryginalnej baterii może skończyć się awarią urządzenia. Naprawa takiego iPhone’a może okazać się niemożliwa lub bardzo kosztowna.

Jak dbać o baterię?

Aby bateria mogła wystarczyć na dłużej, można stosować kilka profilaktycznych praktyk. Po pierwsze oczywiście korzystajmy tylko z oryginalnych akcesoriów – ładowarek i kabli. Podróbki za dziesięć złotych kuszą w marketach, ale mogą mieć zły wpływ na nasze baterie. Nie powinno się także doprowadzać do całkowitego rozładowania baterii. Najlepiej utrzymywać baterię w iPhone’ach od 20% do 80% i raz w tygodniu urządzenie wyłączyć na parę minut. Unikajmy intensywnego korzystania z telefonu na mrozie i podczas upałów. Jeśli nasz telefon się przegrzewa, dajmy mu chwilę na „ochłonięcie”.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here