[INFORMACJA PRASOWA]Decydująca okazała się druga partia, w której Kramnik, zapominając o wrogim skoczku i hetmanie, podstawił mata w jednym ruchu. Tym bardziej było to zaskakujące, że matowa pozycja była bardzo widoczna. Po jednej przegranej i czterech remisach, w szóstej partii arcymistrz musiał zrobić wszystko, by zakończyć zwycięstwem partię i dzięki temu zremisować w całym pojedynku. Deep Fritz okazał się jednak silniejszy, co zaowocowało zakończeniem turnieju z wynikiem 4:2 dla programu szachowego.

Wszystkie pojedynki można jeszcze raz obejrzeć na specjalnej szachownicy umieszczonej na stronie www.chessbase.com, która także pochodzi z programu Fritz.

Dziesiąta część Fritza to nie tylko arcymistrz komputerowych szachów, ale również nauczyciel i mentor. Amatorów może doskonale nauczyć gry, dopasowując jego siłę do przeciwnika czy graficznie wyświetlać wszystkie zagrożenia i ostrzegać przed błędami. Profesjonalistom pomoże studiować ich gry i znajdować nowe pomysły na otwarcia w kolejnych pojedynkach. Fritz 10 będzie dostępny w Polsce na początku przyszłego roku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here