Gigant Ziff Davis, który poza serwisami internetowymi 1up.com, Gamevideos.com i Filefront.com, wydaje również magazyny Electronic Gaming Monthly i Games for Windows, traci na wartości w zastraszającym akcjonariuszy tempie. Warta jeszcze kilka lat temu ponad dwa miliardy dolarów firma notuje najgorsze w historii wyniki – jej obecna wartość może nie przekraczać 780 milionów dolarów.

Wydawca z osiemdziesięcioletnią historią ogłosił niedawno, że wstrzymuje publikację wydawanego wspólnie z SONY Official US PlayStation Magazine. Zlikwidowano także magazyn Computer Gaming World, w miejsce którego powstała wydawany wspólnie z Microsoftem miesięcznik Games for Windows, promujący gry na nowy system operacyjny Windows Vista.

Obecni właściciele pakietu kontrolnego zdecydowali o restrukturyzacji i sprzedaży firmy, wydzielając z niej dochodowy pion gier komputerowych i tracący na wartości dział wydawniczy, odpowiedzialny m.in. za niegdyś popularną publikację PC Magazine. Wśród oferentów znajduje się m.in. gigant rynku rozrywki MTV.

W 2005 roku serwis IGN.com został kupiony przez News Corporation za 650 milionów dolarów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. „W 2005 roku serwis IGN. com został kupiony przez News Corporation za 650 milionów dolarów. ” chymm jak mam to rozumiec??? moze chodzilo o wykupiony???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here