Kampania przeciwko używaniu protokołu BitTorrent najwyraźniej nie do końca wyszła koncernom mediowym i wspierającym ich stowarzyszeniom. Jeśli wroga nie można pokonać to trzeba do niego dołączyć. Zdaje się, że tak pomyśleli szefowie wielkich korporacji. Dzięki temu dogadali się z firmą BitTorrent. Razem z nią Lionsgate, MGM, Fox, Paramount oraz MTV Networks planują otworzyć internetowy sklep. Będzie on oferował filmy, seriale telewizyjne oraz gry wideo. Wstępnie, chęć przyłączenia się do tej inicjatywy, wyrazili również producenci niezależni First Look oraz Palm Pictures. Zaraz za nimi w kolejce ustawili się także sieciowi dystrybutorzy gier komputerowych (w swej ofercie mają tytuły od Activision, Vivendi Games oraz Ubisoftu).

Choć projekt ten istnieje póki co tylko na papierze, znamy już wstępne ustalenia dotyczące cen poszczególnych pozycji. Pomimo tego, że mogą one się zmienić, to pierwsze plotki na ich temat sugerują rozpiętość od 4 do 2 dolarów, w zależności od tego co chcemy obejrzeć. Najdroższe będą nowości filmowe a najtańsze odcinki seriali. Filmy będzie można jedynie „wypożyczyć” a nie ściągnąć na dysk twardy w odpowiednim urządzeniu. Nie wiadomo jeszcze kiedy sklep zostanie uruchomiony. Czy waszym zdaniem to krok w dobrym kierunku? Jesteście w stanie zapłacić pieniądze za „cyfrową wypożyczalnię” czy wolicie iść do tej prawdziwej tuż za rogiem?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. Z jednej strony to bardzo dobry i niedrogi pomysł chroniący zawziętych piratów za pomocą niewielkiej kasy przed sporymi sankcjami, z drugiej zaś przerażające jest to, czego się nie wymyśli żeby mieć wszystko w domu: pizza na telefon, zakupy przez Internet, wypożyczalnia w kompie. . . Już niedługo upodobnimy się do zblazowanego społeczeństwa Stanów zjednoczonych i pozwolimy im przestać się wyróżniać jako liderom nadwagi. :/

  2. Jasne, że lepiej ściągnąć. Po prostu nie każdy ma w mieście wypożyczalnie gdzie można dostać płytkie z najnowszym filmem.

  3. bardzo mi przykro „katt” ale będzie jeszcze gorzej! Ludzie przestaną wogule wychodzić z domu i takie czynności jak podróż do pracy, szkoły, sklepu będą zbędne bo wszytko będzie można zamówić przez internet już teraz obserwuje się pracę, studia, zakupy w domu przed kompem,spotkania z kumplami na czatach zamiast wypad na piwko w pubie. Mnie to przeraża. . . . nie wiem jak was. Brzuchy rosną spowodu braku ruchu, wciągamy obleśne wieśmaki i inne paskudztwa co zwiększa ryzyko zachorowania na cukrzyce, zawałom serca itp. Wracając do tematu to być może dobry sposób walki z piractwem, napewno go nie zlikwiduje, ale chociaż zmniejszy. Pozdrawiam sorka za błedy ort.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here