Cyberathlete Professional League jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek światowego e-sportu. Odpowiedzialni są za jedne z największych imprez gamingowych. Do tej pory zorganizowali ponad sześćdziesiąt imprez, których łączna pula nagród przekracza 3 miliony dolarów. CPL jest marką samą w sobie w związku, z czym nie dziwi nikogo szerokie zainteresowanie związane z ich imprezami.

Na oficjalnej stronie thecpl.com pojawiło się oczekiwane oświadczenie, w którym możemy przeczytać, że głównym patronem CPL 2007 World Tour będzie firma Sierra Entertainment. Dzięki temu łączna pula nagród wynosi $500,000 z czego $300,000 zostanie przeznaczone na wielki finał w Nowym Jorku. Wcześniej rozegrane zostaną eliminacje we Włoszech, Szwecji, Stanach Zjednoczonych, Australii i Brazylii.

Najwięcej kontrowersji wzbudziła lista głównych gier, CPL 2007 World Tour, którą podyktował główny sponsor – firma Sierra Entertainment – podając wyłącznie własne produkty. I tak na kolejnych imprezach zagoszczą: F.E.A.R. (który śmiało rozwija swoja scenę e-sportową) oraz zapowiadany World in Conflict (gra, o której na razie można jedynie poczytać zapowiedzi).

W obecnej sytuacji nasuwa się pytanie, co ze sztandarowymi grami takimi jak Quake czy Counter-Strike?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

6 KOMENTARZE

  1. No to gamerzy przedzucac sie na F. E. A. R. a z drugiej strony (poprawcie mnie jesli sie myle) counter strike to chyba gra wlasnie od sierry???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here