Tym razem jeden z nich udał się do siedziby Activision i ukradł z niej kubek po herbacie. Na jego dnie znalazł fusy, z których wywróżył, że najnowszy hit wydawcy – Call of Duty 4 – pobije rekord sprzedaży Halo 3. Wróżbitą został Todd Greenwald z firmy Nollenberg Capital Partners. Zazdrościmy dobrego samopoczucia i bazowania swych domysłów na herbacie marki Metacritic.

Do tej pory gra ma średnią ocenę 9,5/10 na stronie Metracritic.com co w zasadzie jest rzeczą bez precedensu. Obie gry są na tym samym poziomie. Z całą pewnością jest to jednak najlepiej oceniany tytuł jaki kiedykolwiek wydało Activision. Pamiętajmy również, że COD4 pojawi się na czterech platformach (Xbox 360, PlayStation3, PC, DS) a nie jak Halo 3, tylko na jednej. Halo 3 do tej pory sprzedało się w mniej więcej czterech milionach egzemplarzy. Rok temu Call of Duty 3 znalazło około trzech milionów nabywców. Przewidujemy, że wersja gry na ten rok może poprawić wynik o milion sztuk albo i więcej” – mówił Greenwald.

Nie chcemy psuć dobrego samopoczucia pana analityka. Nad tym, co mówi warto się przez chwilę zastanowić. Opieranie swoich domysłów na wyniku gry na łamach serwisu Metacritic można jednak skontrować inną liczbą. Halo 3 w ciągu tygodnia od premiery zarobiło 300 milionów dolarów. Być może Activision będzie więc miało problem z poprawieniem wyniku Bungie. Tym właśnie sposobem też rzuciliśmy dwie „mądre liczby” i staliśmy się analitykami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. Nie poprawi wyniku Halo3 bo nie jest obiektem niezrozumialego „kultu”. No i fakt, ze nie jest exclusivem (na zadna z platform) eliminuje ten tytul z arsenalu fanboy’ow.

  2. dokładnie co to za porównanie jeżeli Halo wyszło tylko na X360 a CoD4 jest dostępne jeszcze na PC i PS3. No chyba że wezmiemy pod uwagę tylko gry sprzedane na X360 ale wtedy naprawdę ciężko pokonać Halo. Może GTA4 tego dokona bo też jest niemal obiektem „kultu”. A tak na marginesie Halo zarobiło 300 milionów ale ile wydano na promocję tej gry a ile na promocję CoD4 ?

  3. byc moze przebije ale w ilosci sprzedanych sztuk wliczajac wszystkie wymienione wyzej platformy. jednoczesnie, jesli chodzi o sprzedaz h w pierwszym tygodniu jak i calkowity zysk jest malo prawdopodobne by COD4 przebil H3. Cena wydania PC jest o polowe (jesli wiecej niech mnie ktos poprawi) nizsza od ceny najtanszej edycji Halo3 na X360.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here