Na temat przejęcia studia i jego przyszłości, na łamach serwisu GameDaily Biz wypowiadał się Ray Muzyka. Tym razem pomijamy sprawy biznesowe i koncentrujemy się na Mass Effect. Na jego temat przedstawiciel studia powiedział co następuje: „Nasz cel jest jasny i prosty. Chcemy by Mass Effect stał się najlepszą możliwą grą, która trafi w ręce naszych fanów. Nadal jest on tytułem na wyłączność dla Xboxa 360. Microsoft to doskonały partner…naprawdę pomogli nam zbudować wartość naszego produktu i jesteśmy dumni z tego, że możemy z nimi współpracować”.

Podczas tej samej rozmowy wypowiadał się również Greg Zeschuk. Potwierdził on, że Mass Effect będzie trylogią. Zapewniał również, że wszystkie części trafią na konsolę Microsoftu. Pytany o możliwość przeniesienia ich na PS3 odpowiedział „nie mogę przewidzieć przyszłości”.

Przyszłość przewidzieli za to wielbiciele BioWare, którzy na oficjalnym forum firmy już krytykują ogłoszoną dziś transakcje. O dziwo piszący nie boją się, że gra/gry tego studia staną się odświeżanymi co rok franszyzami. Przypominają za to los Origin i Westwood. Te dwa studia również zostały wchłonięte przez amerykańskiego wydawcę i dość szybko odeszły w zapomnienie. Powinniśmy się obawiać posunięć EA? Takie pytanie zadajemy wam w naszej sondzie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. Przesadzacie trzeba myśleć pozytywnie większa firma większe możliwości. . . Poza tym wątpię aby M$ pozwolił zepsuć produkty wydawane na ich platformę(za duża kasa do stracenia dla obu firm). BioWare to bardzo specyficzną firmą ceniona i znana w środowisku prawie każdy tytuł wnosi coś nowego do swojego gatunku. Nie zakładajmy że firma skończy źle. . . . Wiem że duża część firm wchłoniętych przez giganta jakim stał sie EA znikła z rynku lecz niekoniecznie tak będzie z BioWare poczekajmy na pierwsze doniesienia co i jak sie zmieni. . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here