Bonnel ponad dwadzieścia lat temu założył firmę Infogrames, do której należą prawa do używania znaku firmowego Atari. W chwili obecnej to właśnie pod tym drugim szyldem firma wydaje swe produkty. O odejściu prezesa Atari informuje serwis GamesIndustry.biz. Czy posunięcie to ma jakiś związek z koniecznością cięcia kosztów tego wydawcy gier? Tego nie wiemy. Zaledwie kilka dni temu Atari zakończyło budowę planu odbudowy swych finansów (i spłacenia długów). W odpowiednim oświadczeniu prasowym można przeczytać, że świeża polityka firmy ma na celu „rozpocząć nowe, dynamiczne zmiany”.

Następcą Bonnela został Patrick Leleu pełniący poprzednio identyczną funkcję w firmie telekomunikacyjnej Bouygues Telecome. Jeszcze wcześniej był on prezesem operatora usług sieciowych Noos (w latach 2001-2005). W Infogrames Leleu był do tej pory dyrektorem jednego z działów. Po objęciu tej funkcji, nowy prezes powiedział „Jestem przekonany, że Infogrames posiada środki, talenty i zespoły pozwalające mu powrócić do branży a zarazem odzyskać dynamikę wzrostu”.

O swoim odejściu mówił również sam Bonnel „Odchodzę z Infogrames po 24 latach spędzonych na budowaniu jej pozycji, którą to pracę ułatwiało mi wsparcie wszystkich zespołów w niej pracujących, miotany zrozumiałymi emocjami, jestem jednak pewny przyszłości firmy. Wspólnie (ze wspomnianymi zespołami Przyp. Red.) byliśmy w stanie pokazać jej siłę i możliwość wnoszenia do branży innowacyjnych pomysłów nawet w najgorszych sytuacjach. (…) Nadszedł czas, by Infogrames podbił i rozwijał swą działalność na wielce obiecującym rynku jakim jest branża interaktywnej rozrywki”.

Zarówno Bonnelowi jak i Leleu serwis Valhalla życzy wielu sukcesów w nadchodzących latach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here