Redaktorzy serwisu GamesIndustry Biz zdołali przeprowadzić rozmowę z prezesem Sony Computer Entertainment Americ w której pytali go to, jak to jest możliwe, że niektóre z gier multiplatform wyglądają lepiej na Xboxie 360 niż na Playstation 3. Tretton najwyraźniej zirytował się i postanowił nie szczędzić gorzkich słów twórcom takich tytułów.

Jeśli gry nie wyglądają dobrze na danej platformie konsumenci ich nie kupią. Jak już mówiłem, nie mamy wpływu na to, co robią firmy third party. Możemy jedynie chwalić naszą technologię i pomagać tym gościom w procesie developmentu. Możemy również próbować przekonać ich, że w ich interesie leży korzystanie ze wspomnianej technologii. (…) Jaki sens ma przenoszenie gier na inną platformę jeśli nie będą one wyglądały lepiej na sprzęcie, który jest droższy. Po co w takim wypadku marnować pieniądze na development?” – zastanawiał się Jack Tretton.

My w sumie też mieliśmy to skomentować, ale część osób zaczęłaby zapewne szukać adresu redakcji, żeby wyjaśnić z nami pewne sporne kwestie twarzą w twarz. Zamiast tego zobaczymy więc czy już otrzymaliśmy nowe przelewy za chwalenie konsoli Microsoftu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

9 KOMENTARZE

 1. „. . . Jaki sens ma przenoszenie gier na inną platformę jeśli nie będą one wyglądały lepiej na sprzęcie, który jest droższy. „Ja zapytam tak: W takim razie jaki jest sens kupna droższej platformy, skoro przeniesione gry wyglądają na niej tak samo?ps. Do wszelakiej maści fanbojstwa: To nie jest rasistowski text, a wszelkie treści w nim zawarte, nie maja odniesienia do jakiejkolwiek z istniejących platform. Autor nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wolną interpretację jego słów.

 2. jak to jaki? to tak jakbys zapytal : „jaki jest sens kupowania drozszego samochodu skoro wszyscy jezdzimy po takich samych dziurawych drogach”. 🙂 pozdro

  • jak to jaki? to tak jakbys zapytal : „jaki jest sens kupowania drozszego samochodu skoro wszyscy jezdzimy po takich samych dziurawych drogach”. 🙂 pozdro

   Nie nie, w kontekście mojej wypowiedzi powinienieś zapytać, „jaki jest sens kupowania droższego samochodu, skoro wszyscy musimy jeździć z ograniczeniem do 60km/h”. Czytaj dokładnie. 🙂 pozdro

 3. czytam dokladnie, i wlasciwie lepszym pomyslem wydalo mi sie skrytykowac stan polskich drog niz ograniczenia predkosci 😛 a btw, to wszyscy musimy jezdzic z ogranczeniem 50 km/h 🙂 pozdro 😀

 4. Heheheh, spoko, teraz już kumam, nie zrozumieliśmy się zupełnie (albo ja cie nie zrozumiałem), nieważne już. Sory za niepotrzebne floodposty.

 5. Czy droższy znaczy lepszy? Jeśli tak, to poczekajmy na xboxa elo edition z diamentowym okiem, a nie takim tanim plastikiem jak obecnie. Zapewne cena podskoczy paręnaście razy, no ale wtedy gry będą lepiej wyglądały. Od razu. .

 6. A ja tam sie w 100% zgadzam, zreszta juz gdzie na V byla taka mala dyskusja na temat portow tych samych gier third party na rozne platformy.

 7. M$ stara się jak najdłużeć ukrywać wszelkie braki swej konsoli. . . Nie chce aby różnica mocy między PS3 a X360 była juz teraz widoczna na korzyść tej pierwszej. . . po pierwsze jak można tłumaczyć pewną rzecz, która polega na tym, że część sportowych tyułów od EA na X360 będzie śmigać w klatkach/s zaś na PS3 tylko w 30k/s. . . Odejście Moore’a. . . Coś tu się dzieję dziwnego. . . Sony nie długo wypluje na rynek kilka killerów. . . X360 też. . . Rok 2008 będzie rokiem ciekawym. . . Z Jackiem się zgadzam. . . Ba!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here