Otóż odpowiedź jest kontrowersyjna. Niby wyginęły, ale można je cały czas spotkać na konsoli Xbox 360, gdy tylko znajdzie się w niej płytka z grą Turok. Tytuł ten jest już dość stary, jednak gra całkiem nowa, a dodatkowo jest to pierwsze wejście tej serii na konsolę nowej generacji. Screeny mówią więcej.

Twórca serwisu Game, Set, Watch zamieścił w swoim artykule krótkie opisy I zdjęcia okładek większości magazynów, poświęconych grom komputerowym, które ukazują się w Stanach Zjednoczonych. Wnioski dla Polaków nasuwają się dość optymistyczne. O ile do poziomu zachodnich publikacji jeszcze nam trochę brakuje, to pod względem ich ilości, radzimy sobie całkiem nieźle.

Z pewnością Polskie gazety odróżnia objętość, oraz dobór materiałów. Nie dziwi chyba nikogo fakt, że amerykańskie gazety mają więcej materiałów przedpremierowych, skoro skierowane są do o wiele bardziej chłonnego rynku. Warto też zwrócić uwagę na kilka bardziej fachowych publikacji, jak PC Pilot, poświęcony symulatorom lotniczym, czy Pocket Games, poświęcony konsolkom mobilnym. Co więcej, każdy kiosk zapchany jest wydaniami specjalnymi, poświęconymi jednemu tematowi.

Można się spodziewać, że podobne zmiany zajdą i na naszym rodzimym rynku, zważając na fakt, że większość gazet jest do siebie łudząco podobna i dubluje materiały.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJust Cause – BO TAK!
Następny artykułCzerwona orkiestra gra!

1 KOMENTARZ

  1. A najlepsze, gdy same gry się dublują:P Ale nie sądzę, aby w Polsce to bardzo szybko się zmieniło, czyli cała ta specjacja czasopism w kierunku jednego tematu. Chyba ludzie wciąż wolą przewertować czasopismo w całości i zakładają, że im więcej w nim różnych materiałów tym lepiej. . . Ale może się mylę. . . Wszystko zależy od ludzi. . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here