Ziff Davies, działająca od 1927 amerykańska firma wydawnicza, poinformowała o rozpoczęciu bliskiej współpracy z Microsoftem w zakresie promocji gier. W ramach umowy powstanie nowa gazeta Games For Windows, poświęcona grom tylko i wyłącznie na PC i systemy operacyjne Microsoftu. Ofiarą nowej umowy padnie jedna z najlepiej znanych na świecie publikacji prasowych o rozrywce elektronicznej, Computer Gaming World.

Ziff Davies, właściciel stron Gametab, Gamevideos.com, FileFront i 1up, oraz magazynów Electronic Gaming Monthly i Computer Gaming World wydaje również we współpracy z SONY Official U.S. Playstation Magazine .

Jeff Green, redaktor naczelny CGW, powiedział w wywiadzie dla serwisu Firing Squad, że pomysł początkowo wyszedł od Ziff Davis. „Po przedstawieniu pomysłu Microsoft uznał, że jest on na tyle dobry, że przedstawił oferty współpracy największym wydawcom w Stanach. Ziff Davis musiał wziąć udział w przetargu, który zresztą wygrał” – powiedział Green. Swojej własnej opinii na temat takiego obrotu spraw redaktor nie ujawnił.

Stali czytelnicy CGW, gazety z ponad 25-letnią tradycją, są zaniepokojeni zmianą. Ich prenumeraty zostaną przeniesione automatycznie, ale wątpliwości budzi rzetelność nowego tworu prasowego. Green uspokaja: „Musicie nam uwierzyć na słowo; będziemy obiektywni i z pewnością nie zobaczycie trzystronicowego artykułu o Saperze”.

Pierwszy numer Games For Windows ma się ukazać pod koniec roku.

Cała sprawa brzmi groźnie. Dziennikarze muszą bronić się przed zarzutami o nieobiektywność na pół roku przed publikacją pierwszego numeru. Niestety, znaleźli się oni w potężnej machinie, na którą nie mają wpływu. Ziff Davis publikuje już oficjalny magazyn PlayStation, co siłą rzeczy jest dziwne, bo SONY konkuruje z Microsoftem – co prawda na innym rynku, bo konsolowym, ale jednak. Jak to powiedział kol. Gutowski, „Umieją się zakręcić”.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzytała Krystyna Czubówna
Następny artykułW obozie Nintendo wrze

4 KOMENTARZE

  1. Hm. . . Miałem przyjemność zapoznać się z Computer Gaming World, to naprawdę świetne czasopismo – rzekłbym nawet, że 10x razy lepsze od naszego CDA 🙂 (tak, tak. Nie jesteście doskonali !). Microsoft szykuje jakąś wielką kampanię. Współpracuje z Ziff’em. . . Teraz serwis 1up. com zmieni nazwę, także to świetne czasopismo. . . Heh. . . I dobrze ! Widać, że microsoft nareszcie zaczyna doceniać rynek gier PC, i mam szczerą nadzieję, że ich nowy system operacyjny – Windows Vista przyniesie jeszcze więcej pozytywnych zmian. Tylko błagam – niech to niebędzie Xbox Live! na Pc’ta ;p

  2. CGW – świetna sprawa. Natomiast problem pojawia się wtedy, kiedy jakaś korporacja wkracza w niezależnie dziennikarstwo. Nie ma się co dziwić, że czytelnicy CGW zastanawiają się nad przyszłością wiązaną z tą gazetą. Może nie będzie 3 stronnicowego artykułu o Saperze, ale może będzie za to 3 stronnicowy artykuł o MS Flight Simulator (przykład taki) – gra będzie gniotem, ale opiszą ją jako świetną, bo przecież nie będą robić we własne gniazdo. Trzeba jednak mieć nadzieje, że rzetelność dziennikarska ma za daleką wodą mocniejsze korzenie niż prasa w Naszeym kraju 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here