Póki co nowe możliwości nabędzie podbijające serca niedzielnych graczy na całym świecie Nintendo Wii. Pierwszą z nich jest usługa Photo. Już niebawem ruszy ona w Japonii, ale Wielkie N zamierza udostępnić ją graczom na całym świecie. Usługa uruchomiona we współpracy z FujiFilm pozwala zgrać swoje zdjęcia (z karty pamięci) na konsolę a następnie zamówić wydruki pojedynczych fotek albo złożyć i wydrukować całe albumy. Możemy także „przelać” na papier swojego ludzika Mii i zrobić z niego wizytówkę. Płatności nie są w tym przypadku przyjmowane w Wii Points. Fujifilm zajmujące się obsługą transakcji akceptuje jedynie karty kredytowe. Kiedy usługa zostanie uruchomiona w Europie na pewno o tym doniesiemy.

Teraz skoncentrujemy się natomiast na drugiej nowości. Nazwano ją „Librica”. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się wspólne przedsięwzięcie największych wydawnictw mangowych z Japonii – Kadokawa, Shueisha, Kodansha i Shogakukan. Jak łatwo się domyślić będą one udostępniać swoje historyjki obrazkowe na kanale Wii Ware software. Wkrótce ta sama usługa zostanie przeniesiona na handhelda Nintendo DS. W chwili pisania tego tekstu nie wiedzieliśmy jeszcze czy i kiedy komiksy zostaną udostępnione fanom z Europy i USA. Pomysł nam się jednak podoba, choć w Polsce gdzie komiksy nie cieszą się wielkim zainteresowaniem raczej nie odniósłby sukcesu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

  1. Odnośnie projektu „Librica” , u nas to nie przejdzie. Zainteresowani zasysają wszystko z neta za darmo, do tego jest ich stosunkowo niewiele. W USA to może odnieść sukces.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here