Lubicie motywy muzyczne z gier wideo? Na pewno tak. W takim razie z pewnością spodobają się wam wersje symfoniczne muzyki z kultowej gry Chrono Trigger i to w dwóch częściach oraz coś co z pewnością kojarzą wszyscy gracze starszej daty. Tak! To Monkey Island. Aż się łezka w oku kręci. Na deser coś mocnego dla fanów spod znaku Final Fantasy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

9 KOMENTARZE

  1. OO no przypomnieliście mi tą genialną muzyczkę z chrono crossa. Ile ja się jej nasłuchałem, ale jak pomyślę sobie kiedy ja to jej słuchałem to przypominam sobie, że już stary jestem :D.

  2. Świetna rzecz, zwłaszcza chóry robią wrażenie (słuchałem motywu z Legend of Mana). Polecam całą serię wydawniczą „Orchestral Game Music Concerts”, nagraną przez tokijskie orkiestry symfoniczne. Zelda, Populous, Final Fantasy, Dragon Quest, Sim City i wiele innych tytułów. http://www.youtube. com/watch?v=SS0btdbM3JsDla pobudzenia apetytu piękny motyw z Wizardry III. Oprócz tego wymieniona w newsie Symphonic Fantasies i najstarsze niemieckie Symphonic Game Music Concerts. Szkoda jedynie, że w przypadku tych ostatnich nie funkcjonuje jeszcze sklep.

  3. Jak ja moglem nie wstawic najlepszej strony na swiecie jesli chodzi o muzyke z gier: http://ocremix. org/DJ’e mniej i bardziej profesjonalni, remixuja muzyke z gier, za darmo do sciagniecia. W 90% muzyka powala profesjonalizmem i jakoscia wykonania. Wiele ciekawych utworów, od zwyklych wersji z pianina (lekko zmodyfikowanych), przez cale orkiestry, wykonania rockowe lub metalowe po nawet wykonanie utworu z CT na kobzie! Wydali cale nawet albumy, np, remixy muzyki z FF7 na 4 CD ze specjalnie przygotowanymi artami, cover’ami oraz muzyka w formacie MP3 i FLAC. Mozesz sobie wypalic, aby wygladala jak profesjonalna plyta ze sklepu. Muzyka z CT/CC/FF to prawie wszystko arcydziela godne Nobuo Uematsu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here