Parę godzin temu pisaliśmy, że AMD prawdopodobnie będzie twórcą układu graficznego do nowego Xboxa, który w sklepach być może pojawi się w okolicach 2012 roku. To jednak nie wszystkie ciekawe wieści dotyczące konsol jakie pojawiły się w sieci.

Sieciowa wersja magazynu Develop opublikowała informację, z której dowiadujemy się, że już pod koniec przyszłego roku w sklepach może się pojawić nowa generacja konsoli Nintendo DS. Anonimowi informatorzy Develop twierdzą, że tym razem z Wielkim N kontrakt podpisała Nvidia. Na jego mocy firma udostępni Nintendo układ Tegra znany z smartphone’ów czy Microsoft Zune HD. Ma on generować grafikę w grach w nowym handheldzie Wielkiego N. Osoby lepiej znające się na nowoczesnych technologiach być może rozszyfrują informację towarzyszącą tej zaskakującej zapowiedzi: „Posiadać on będzie (nowy DS przyp. red.) procesor oparty na ARM z zintegrowanym układem graficznym GeForce

Plotka to czy prawda? My stawiamy na to drugie. Poproszeni o komentarz, przedstawiciele Nintendo oczywiście odpowiedzieli, że są to tylko plotki i spekulacje. Na wszelki wypadek przez najbliższe kilka miesięcy będziemy jednak wrzucali „drobniaki” do naszej świnki skarbonki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here