Ostatnie dni upłynęły nam na świątecznych porządkach. Starliśmy kurz ze skrzynek naszych komputerów, ułożyliśmy na półkach wszystkie gry (koniecznie w porządku alfabetycznym), pospinaliśmy kable. Udało się też odnaleźć kilka zagubionych dawno książek. Wysłaliśmy nawet Nico Belica żeby załatwił jakiegoś karpia. Przed nami jeszcze świąteczne zakupy, pakowanie prezentów, gotowanie i ubieranie choinki. A potem już tylko rodzina, obżarstwo i radość z otrzymanych prezentów.

W związku z tym pozostaje mi złożyć życzenia wam – tym którzy codziennie odwiedzają Valhallę aby poczytać o grach i podyskutować o nich, bo to dla was powstał serwis. Udało się nam zgromadzić na drakkarze społeczność wyjątkową. Inteligentną, krytyczną i mającą sporo do powiedzenia. Nie piszę tego żeby wam słodzić, ale dlatego, że codziennie zmuszacie nas do wysiłku. Do bycia lepszymi. Sam nie raz przekonałem się, że jesteście precyzyjni jak skalpel chirurga i żadna niedoróbka nie umknie waszej uwadze. I dobrze. To mobilizuje, a tylko w ten sposób możemy się rozwijać i tworzyć coraz lepsze materiały.

Zacznę więc od tego żebyście się nie zmieniali. Żebyście wciąż trzymali poziom i nie dopuszczali łatwizny i głupoty, której w Internecie pełno. To właśnie dzięki waszym inteligentnym i dłuższym niż pół linijki komentarzom Valhalla jest wyjątkiem na skalę polskiego Internetu, choć niektórzy zarzucają nam niszowość. Jeśli o mnie chodzi – lubię tą niszę. Bardzo. Zawsze bardziej ceniłem jakość niż ilość. To wy zadajecie kłam twierdzeniu, że gry to zabawka dla mało inteligentnych dzieciaków.

Po drugie życzę wam aby tytuły, na które czekacie okazały się tym czego chcecie, a nie marną marketingową popłuczyną. Myślę, że rozczarowań wszyscy mamy już dość.

Po trzecie – dużo wolnego czasu, bo nawet najlepsze gry na nic kiedy tego brak.

Po czwarte – refleksji, że nie tylko grami świat stoi. Grając w te wszystkie Fallouty, GTA czy inne Gearsy nie zapominajcie o tym, że otaczają was ludzie. Każdy z nas ma rodzinę i przyjaciół, którzy potrzebują naszej obecności i bliskości. Jeśli o tym zapomnicie, nie pocieszy was nawet najlepsza gra. Dlatego nie zapominajcie wolnego czasu dzielić w odpowiednich proporcjach. A jeśli trudno wam rozstać się z komputerem czy konsolą do zabawy może zaprosić rodzeństwo czy też współmałżonka. Takie rozrywki okazują się czasem strzałem w dziesiątkę czego najlepszym przykładem LittleBigPlanet.

Po piąte – choć to banał – zdrowia. Siły i energii, żeby po całym dniu aktywności móc usiąść wygodnie w fotelu i zanurzyć się w jeden z wirtualnych światów.

Po szóste – tanich gier. Tych na PC i przede wszystkim tych na konsole.

Po siódme – mniej patchy, a więcej porządnych produktów, które nie potrzebują łatania w dniu premiery (pozdrowienia dla panów z Rockstar).

Po ósme – moim kolegom z redakcji – weny i siły do grania, pisania i zmagania się z RRODami i innymi przeciwnościami losu. A mojemu współblogowemu przyjacielowi Wojtkowi – aby nigdy nie zabrakło mu pomysłów na codzienny felieton! (czego i sobie po cichu życzę). WODZOWI aby zawsze nas prowadził, Odynowi, aby nigdy nie spuszczał z nas swego oka opatrzności.

Po dziewiąte – pececiarzom – aby wieszczenia wszystkich tych, którzy od lat przepowiadają upadek rynku PC okazywały się nadal taką bzdurą jak dotychczas.

Po dziesiąte – wszystkim – spokoju i wstrzemięźliwości we wszelkich dyskusjach. I refleksji, że to tylko rozmowa, a nie Święta Wojna o Prymat Konsoli nad PC czy też Dowód na Lepszość Tytułu A nad Tytułem B. Im bardziej będziemy szanować się w rozmowach tym przyjemniej będzie się nam tutaj, na tym drakkarze egzystować. To nie tajemna siła admina czy też inna moc boska sprawia, że czujecie się tu dobrze, ale wy sami. Wy i tylko wy. My ingerujemy tylko w sytuacjach naprawdę kryzysowych, klimat budujecie wy. Nie zapominajcie o tym, że niszczy się zdecydowanie łatwiej niż buduje. Dlatego jeszcze raz spokoju i inteligencji, ale również luzu. Stres zostawcie na brzegu.

I po ostatnie – góry niesamowitych prezentów: gier, konsol, komputerów, monitorów, ultra ergonomicznych myszek i klawiatur, które mają nawet klawisz funkcyjny do sprzątania w domu i robienia świątecznych zakupów. Jednym słowem – wszystkiego co sobie wymarzycie!

Do usłyszenia po świętach! (Pozwolę sobie dodać, że część redakcji pracuje również w święta – ci, którzy ich nie obchodzą. Koniecznie zaglądajcie więc na Valhallę, na której codziennie powinny się pojawiać nowe teksty. Kto wie, być może znajdziecie nawet pod wirtualną choinką miły prezent od nas – przyp. Katmay)

[Głosów:0    Średnia:0/5]

37 KOMENTARZE

 1. Ukłony w stronę całego V za to czym jest i za to jakie jest:) Oby 2009 owocował nowymi pomysłami, nowymi projektami, spełnionymi obietnicami i dużą dawką dobrego humoru :)Poza tym, życzę Wam wszystkim, aby prawdziwe szczęście nie płynęło z gier ale z życia codziennego 🙂

 2. Wszystkiego naj naj ale drobna uwaga do felietonu

  Zacznę więc od tego żebyście się nie zmieniali. Żebyście wciąż trzymali poziom i nie dopuszczali łatwizny i głupoty, której w Internecie pełno.

  Przez takie właśnie fragmenty hodujecie sobie grupę nadętych pyskaczy, którym się wydaje Bóg wie co. Czekam na minusy, które z pewnością się pojawią bo prawda boli

 3. Ja V życzę bogatego nowego roku. Ale z tym sprzątaniem to nie przeginajcie. Kurz z jaskini prawdziwego gracza czyszczony jest codziennie podmuchem wymiatania na padzie, więc można sobie odpuścić jakieś tam swiąteczne porządki 🙂

 4. Teraz moja kolejChcę podziękować wszystkim – zarówno redaktorom jak i użytkownikom, za te 2 lata które spędziłem z Valhallą. Mniej więcej 2 lata temu odkryłem ten serwis, zarejestrowałem się i odpłynąłem razem z Wami, moi mili, do świata elektronicznej rozrywki. Te 2 lata były bardzo burzliwe. Nie tylko w życiu prywatnym, ale i tutaj, na Valhalli. Rozmawiałem z wspaniałymi ludźmi na różne tematy. Raz spokojnie, raz się wręcz kłóciłem, ale zawsze było rewelacyjnie. Nawet rozmowy z Siergiejem. :DUdało mi się wygrać kilka konkursów, w jednym zająłem nawet pierwsze miejsce. To tylko i wyłącznie dzięki redakcji i społeczności V. Dzięki nam ten serwis działa tak prężnie, a redaktorzy robią wszystko, żeby nie był to jedynie serwis informacyjny. V jest czymś więcej, jest tworzona przez nas i dla nas. Tworzona jest tak, żeby było nam tu dobrze. Dziękuję redakcji za miejsce w którym spędziłem 2 lata mojego życia, a liczę że będę z Wami kolejne 2 i więcej. Dzięki za konkretne felietony, newsy i inne rzeczy. Pozdro dla Katmaya – pamiętaj, ja płacę i wymagam 😉 A inni nie muszą wiedzieć że mamy układy :DNa koniec życzę wszystkim udanych świąt, spełnienia marzeń, wspaniałego nowego roku, konkret prezentów pod choinką (choć ja jeszcze nie wybrałem nic ;( ) i czego sobie tam życzycie. Pozdro!Aha. . . . no i coś co pojawiło się w okresie około świątecznym na Valhalli 2 lata temu, a co już zasadniczo nie pojawia się wcale (czyli cosik śmiesznego od czasu do czasu) – http://www.valhalla.pl/news2025-Co-kupic-na-sw. . . rlake.htmljezeli nie działa, to na youtube. com wpiszcie Satirday Night Live – dick in a box. :)A i Siergiejowi życze, zeby Hideo miał lepsze pomysły 🙂 I robił video GAMES, a nie VIDEO games 😛

 5. Valhalli życzymę aby codziennie zachwycała nas tekstami na poziomie, oraz coraz więcej wiernych czytelników którzy codziennie będą oddawać chwile swojego dnia żeby poczytać niusy na Valhalli. Życzymę też więcej konkursów dla czytelników oraz więcej ciekawych artykułów. Swoją drogą swojego siostrzeńca obdaruję Littel Big Planet o której dowiedziałem się na łamach Valhalli i dzięki temu mam jeden problem z prezentem mniej :)Wesołych ŚwiątPS. Ja w przerwie w spędzaniu świat z rodziną i przyjaciółmi będe rozkoszował się nowym dodatkiem do Neverwinter Nights 2.

 6. Życzę Tobie byś w prezencie dostał zajebiste rżnięcie, by Mikołaj zamiast brody miał dwa cycki, robił lody, na dodatek blond warkocze i gorące, mokre krocze.

 7. PS. Ja w przerwie w spędzaniu świat z rodziną i przyjaciółmi będe rozkoszował się nowym dodatkiem do Neverwinter Nights 2.

  Wyszedł już kolejny dodatek do NWN 2 w naszym pięknym kraju? Przyznam szczerze, że właśnie wróciłem ze sklepu i go nie widziałem. . .

  • Wyszedł już kolejny dodatek do NWN 2 w naszym pięknym kraju? Przyznam szczerze, że właśnie wróciłem ze sklepu i go nie widziałem. . .

   U nas wyjdzie z tego co wiem za kilka miesięcy dopiero. Ja i tak będę musiał sprowadzić z UK ale Royal Mail straszyło strajkiem więc dałem sobie na razie luz. Ale do rzeczy. . . Wesołych, zdrowych i spokojnych Świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze. Bo bez względu czy je obchodzicie, czy nie, jest to świetny moment żeby choć na kilka dni nieco się odprężyć, zapomnieć o codziennych problemach albo chociaż porządnie wyspać – czego wszystkim serdecznie życzę.

 8. http://pl. youtube. com/watch?v=UDJBk17pSrAŚwięty Mikołaj w tym roku miał problemy z gotówką i nie tylko :). Zadomowiłem się na V. jak stary kocur, tak więc życzę wszystkim współtworzącym siły, energii i pomysłów by dalej ciągnąć ten wózek i wyrabiać 300 % normy.

 9. Dodatku do NWN2 w naszym rodzimym kraju nie ma, ale na szczeście powrót emigracji z UK na święta skrócił mi oczekiwania. A co do wersji PL nawet polskiego tytólu nie ma

 10. Dobra. Nie potrafię składać życzeń, anie specjalnie dziękować, więc będzie krótko. Na początek serdeczne dzięki dla wszystkich, z którymi miałem przyjemność spędzić na V ostatni rok. Szczerze, to była prawdziwa przyjemność. Dzięki dla całej społeczności, redaktorów, a nawet dla tych niewielu podżegaczy i trolli, których tu spotkałem. Mam nadzieję, że będzie nam dane spędzić w tym gronie kolejny rok i mam również nadzieję, że grono to się nawet poszerzy. Co do życzeń. . . Życzę wam wszystkim tego, czego pragniecie. Tylko tyle. Do następnego 😉

 11. Moja kolej, teraz, teraz ja! :DPrzede wszystkim dzięki. Nie jestem jakiś szczególnie dobry w te klocki, wiec po prostu dziękuje czytelnikom, za to, że mam dla kogo pisać, użytkownikom, że mam z kim dyskutować i kolegom redaktorom, że mam z kim współpracować :)Czego Wam życzę? Wszystkiego najlepszego 😛 Przede wszystkim, zdrowych, wesołych itp. , spędzonych w rodzinnej atmosferze świąt. Fantastycznej zabawy w Sylwestra, z grupą świetnych znajomych oraz SingStarem, EyeToy’em, Dance Dance Revolution, za to bez Gears of War i Grand Theft Auto ;)W nowym roku oczywiście zdrowia, zdrowia i jeszcze raz pieniędzy na te wszystkie gry, które się pojawią. Żeby Wam kryzys nie zaszkodził i żebyście mieli na tyle czasu, by obdzielić nim zarówno swoich przyjaciół, rodzinę, jak i konsole wraz z pecetami. A i jeszcze jedno, z dedykacją dla Liptona – zeby Hideo dalej tworzyl takie swietne VIDEO GAMES 😛

 12. ^_^ Wesołych Świąt ! ^_^(Przepraszam, że tak krótko. Ale ktoś musi wreszcie na Valhalli złamać prastary zwyczaj pisania nieludzko długich postów gdy wszystko można zmieścić w dwóch słowach)

 13. Eeeeee tam takie święta. Bez śniegu po pachy, bez nastroju jak za dawnych lat, bez. . bez. . bez. . i bez. . . Kutfa! Choinki nawet bez w tym roku :: )Spokojnego przyszłego. Nie na tyle, by stał się nudny lub nieatrakcyjny, bez emocji czy schematyczny. eeee tam życzenia. ::: )

 14. Wesołych Świąt:) Dla wszystkich użytkowników społeczności Valhalla.pl. 🙂 I co najważniejsze dla tych co zajmują sie prowadzeniem tej strony

 15. Hardcorowcom żeby doświadczyli ile frajdy może dać partyjka Mario Kart z kumplami. Casualom żeby ich zachwycił tak jak mnie Bioshock. A wszystkim zdrowia, wyrozumiałych współdomowników, dużo wolnego czasu i zadowolenia ze swoich maszynek do gier.

 16. Wesołcyh Świąt, no ale przede wszystkim zdrowia :}Dostałem kartar i nie wiem, czy do wieczora nie stracę węchu i smaku, a to będzie bolesne, bo w tych świętach dla mnie zawsze najważniejsze jest żarcie ;p ;pDlatego raz jeszcze zdrowia ;p

 17. Właśnie wszedłem i miałem pisać globalne życzenia, ale Bartek rozpisał się tak mocno, że pozostaje się tylko dołączyć. Wszystkiego najlepszego, zdrowia, pomyślności i spełnienia marzeń. Oby nam się. . .

 18. Wesołych Świąt, a oprócz zdrowia i pomyślności w prawdziwym życiu, życzę by to wirtualne dostarczało jak najwięcej pozytywnych przeżyć oraz by Valhalla dalej się rozwijała i by nadszedł czas, w którym swoim znaczeniem będzie dorówynywać Kotaku. Redaktorom życzę także cierpliwości i niesłabnącego zapału w pracy nad portalem i by nigdy nie traktowali swej pracy jako źródła dochodu, a była to dla nich możliwość realizacji siebie i swych marzeń.

 19. Smacznego jajka 🙂 A tak na poważnie życzę to wesołych świąt dla wszystkich Valhallowiczów. I żeby każdy znalazł w nadchodzącym roku wiele gier, przez które znowu będzie zarywać nocki, a przy tym mniej drażniących tekstów typu: „Kończ już kochanie nie mogę zasnąć” ;).

 20. oj chopaki, chopaki, fajny no ten wasz serwis, zawsze się czegoś pożytecznego można dowiedzieć : )Tylko popracujcie nad reklamą, bo na V trafiłem przez kompletny przypadek i nie pamiętam nawet skąd. . . ale wcale nie żałuję ;)Wesołych świąt!I konsoli pod choinką :D(ja dostałem tylko pendrive -. – ;P )

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here