Amerykańska FBI aresztowała szereg osób związanych z firmą L2Extreme, która udostępniała serwery z pirackimi wersjami internetowej gry Lineage II. W wyniku działalności firmy, producent Lineage II NC Soft szacuje swoje straty na „miliony dolarów”. Z usług L2Extreme korzystało 50.000 graczy, w tym wielu polaków.

Policja interweniowała w kilku stanach, od Wirginii po Kalifornię. Działalność L2Extreme została wstrzymana.

Przedstawiciel NC Soft Matt Esber stwierdził, że „firma korzystała z naszego oprogramowania, przez co ponosiliśmy koszty za tranfer danych”. Dodał, że jego firma jest niezmiernie zadowolona ze współpracy z FBI.

Przy próbie wejścia na stronę L2Extreme wyświetlony zostaje komunikat FBI, informujący o wstrzymaniu przez instytucję pracy firmy i karach grożących za łamanie praw autorskich.

Link: Zablokowana strona L2extreme

[Głosów:0    Średnia:0/5]

7 KOMENTARZE

  1. No ja sie bawiłem na rodzimych serwerach – tam nawet słowa na forach o tym nie było – widać nie takie FBI straszne jak za wielką wodą 😉

  2. ale zli ci piraci, naprawde straszni ludzie, wykolejency, zlodzieje i bandyci. . . a ktos moze wie co dzieje sie na oficjalach NCSoftu?? powszechny farming za kase, botowanie na maxa, sprzedawanie postaci na aukcjach, sprzedawanie adeny za zielone, GMowie nie potrafia powiedziec po angielsku wiecej niz „yes” lub „ok, later” itd. . itp. A NCSoft jakos nic nie robi w tym temacie, olewaja graczy ktorzy im placa za rozgrywke, nie dajac doslownie nic w zamian. Mnie to nie dziwi, ze gracze ida sobie gdzies na inne serwy, gdzie obsluga przynajmniej egzekfuje swoje zasady i regulamin rozgrywki. Wiem co mowie – NCSoft ssie i tyle.

  3. A ja powiem, że grałem na tym serwerze, krótko to krótko (chciałem tylko zobaczyć L2) i powiem, że admin który mi pomógł (pytałem się o coś, nawet nie pamiętam o co :)) zachowywał się bardzo miło i był pomocny. Żal gościa.

  4. Do autora: „[. . . ]pirackie serwery Lineage dwa została zamknięta[. . . ]” yyyyyy Lineage dwa ? Lineage 2, Lineage II – proszę to poprawić panie Krzysztofie, no chyba że tak miało być. . . Quake cztery albo Doom Trzy :]

  5. A tak po za tym, to Paradise tez się zwinęło(jak by ktoś nie wiedział to Para było po l2ex największym serwerem L2) nawet polski eXistance się zwinął, z naprawdę dobrych zagranicznych to zostało chyba tylko L2-ROMANIA i polski GraveLand

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here