Serwis Eurogamer doniósł o nowej usłudze filmowej, która już jesienią zadebiutuje na konsoli Playstation 3. Mubi, bo o niej mowa, na starcie zaoferuje od trzystu do pięciuset filmów. Co tydzień liczba ta ma wzrastać. Najważniejsze jest jednak to, że część produkcji będziemy mogli obejrzeć za darmo, choć większość na pewno będzie płatna. Jeśli natomiast chodzi o płatności, to możemy wydać kilka groszy na wypożyczenie pojedynczych produkcji, albo wykupić abonament pozwalający oglądać tyle filmów ile tylko będziemy chcieli. Niestety w chwili obecnej Sony nie zdradza jeszcze ile przyjdzie nam zapłacić za te przyjemności ani nie mówi kiedy dokładnie ruszy sama usługa.

Nam najbardziej spodobało się to, że wśród oferowanych dzieł znajdziemy odrobinę bardziej wyszukane tytuły. Wymienia się tu produkcje takich postaci jak bracia Coen, Pedro Almodovar, Gus Van Sant czy Takeshi Kitano. Z pierwszych doniesień na temat usługi wynika też, że w Mubi znajdziemy filmy z festiwali odbywających się na całym świecie czy niezależne produkcje oraz kino artystyczne.

Do działania Mubi wymagać będzie pobrania niewielkiej aplikacji udostępniającej odpowiednią opcję w XMB. Sama usługa oferuje też dostęp do serwisu, w którym wielbiciele kina mogą dyskutować o wszystkim co jest z nim związane. Serwis przypominać ma popularne portale społecznościowe.

Brzmi nieźle, prawda? A jak wygląda? Tego dowiecie się z materiału filmowego umieszczonego pod treścią tej wiadomości. Uprzedzając pytania – nie, rodzimy oddział Sony nie powiedział jeszcze ani słowa na temat Mubi. O usłudze możecie jednak poczytać na europejskim blogu Sony.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

  1. Jak dla mnie rewelacja, byle ceny nie były z kosmosu :> Jak do tej pory korzystam z VOD w platformie n! ale ceny nie zachwycały do tej pory (12zł/film ) w maju całe szczęście ceny spadły do poziomu 8 zł/film, to o wiele łatwiejsza do zaakceptowania cena 🙂

    • A teraz konkurs: podaj jak najwięcej tytułów filmów, które pojawiły się w materiale promującym usługę 🙂

      Kiepską mam pamięć do tytułów, ale na pewno widziałem stare „Metropolis” :)Jeśli będzie jednocześnie dostępnych tyle tytułów co widzieliśmy, to PS3 osiągnie to, czego Microsoft chciał dla swojego x-pudła – stanie się domowym centrum rozrywki 🙂 Jej przewaga np. nad moim nBox recorderem to wbudowane WiFi (do nBoksa nie jestem w stanie podciągnąć ethernetu bez kucia ścian i kafelków)

  2. Zakładając polskie prawo i kwestie licencji najważniejsza jest ostatnia plansza: Serwis nie bedzie dostepny we wszystkich krajach i jezykach. . . czytaj – w Polszy tylko Iplex nadal bedzie internetowym VOD. Szkoda że nie idzie go odpalić przez PS3 :(Z innej beczki – fajny skin na screenie – już widze taką skórke w XBMC 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here