Proste sposoby na wycinanie tła z fotografii

Fotografia dla sklepu internetowego, strony firmowej czy też dla druku, na przykład ulotek czy folderów reklamowych musi być odpowiednio przygotowana. Aby mogła być ona atrakcyjna dla oka i tym samym zachęcać do podjęcia decyzji zakupowej, najczęściej przeprowadza się wycinanie tła. Przedstawiamy proste sposoby na wycinanie tła z fotografii!

Usuwanie tła z fotografii, które nazywane jest inaczej szparowaniem, jest powszechnie stosowane w fotografii produktowej. Dzięki szparowaniu możliwe jest precyzyjne wyselekcjonowanie fragmentów obrazu w grafikach rastrowych z wykorzystaniem specjalnych narzędzi komputerowych przeznaczonych do tego celu.

Łatwiejsze szparowanie – o czym trzeba pamiętać?

Najczęściej wycinanie tła przeprowadzane jest automatycznie z użyciem opcji udostępnianych przez programy do obróbki grafiki rastrowej, ale zdarza się, że konieczne jest przeprowadzenie selekcji obwiedni ręcznie, na przykład wtedy, gdy obiekt nie odróżnia się zbytnio od tła czy też ma skomplikowany kształt.

Aby nie dokładać sobie pracy, należy przygotować odpowiednie zdjęcia, które potem będą poddane obróbce. Bardzo ważne jest dobre oświetlenie i zaprezentowanie obiektów na kontrastowym tle, ponieważ wtedy automatyczne wycięcie będzie szybkie i proste. W przeciwnym przypadku szparowanie staje się bardziej czasochłonne.

Jakie oprogramowanie wybrać?

Ze szparowaniem najlepiej radzą sobie zaawansowane programy do obróbki graficznej, na przykład Adobe Photoshop, który jest uznawany także za jeden z najlepszych programów tego typu. Niestety, jest on płatny i dość drogi. Dostępne są także programy darmowe, na przykład Gimp, które również wyposażone są w funkcje przeznaczone do wycinania tła. Funkcję tego rodzaju posiadają również programy Word, Excel oraz PowerPoint z pakietu Microsoft Office.

Oprócz oprogramowania przeznaczonego do instalacji na komputerze dostępne są również aplikacje on-line, które umożliwiają usuwanie tła

W sieci można znaleźć mnóstwo poradników, także w formie filmów, w jaki sposób, krok po kroku, można wykonać samodzielnie szparowanie.

Gdy liczy się efekt, powierz zadanie ekspertom!

Jeżeli zależy ci na tym, aby fotografia produktowa w twoim sklepie on-line czy też na wydruki była dopracowana w najdrobniejszych szczegółach i nie masz czasu na samodzielną pracę, warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy specjalizują się w tej dziedzinie. To coraz częściej wybierana usługa, która pozwala sprzedawcom na uzyskanie najlepszej jakości materiałów, zarówno tych statycznych, jak i ruchomych w celu prezentacji produktów w 360 stopniach.

W świadczeniu usług tego rodzaju wieloletnie doświadczenie posiada firma Estilon, która wykonuje fotografię i animację produktową wraz z kompleksową obróbką fotografii. Z przykładowymi realizacjami, pełną ofertą i cennikiem firmy można zapoznać się na jej stronie internetowej pod adresem: http://www.estilon.pl/.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here