Do polityki Electronic Arts już zdążyliśmy się przyzwyczaić. Nie będziemy więc zanadto rozpisywać się na temat kolejnej setki tych samych tytułów, które co roku widzimy w sklepach. Niemiłym zaskoczeniem była dla nas wiadomość mówiąca o tym, że tak samo zamierza teraz działać Activision/Blizzard. Nie tylko gracze źle odebrali tę zapowiedź. Szpilę swojej konkurencji postanowił wbić również Strauss Zelnick z Take-Two. W trakcie jednej z konferencji odniósł się do posunięć EA i Activision/Blizzard.

Myślę, że nasze spojrzenie na sytuację jest trochę inne. Przede wszystkim napędza nas chęć tworzenia najlepszych gier w branży. Nie można tego robić na tempa, w ściśle zaplanowanych ramach czasowych jak kukułka w zegarze. Druga sprawa jest taka. Jeśli mamy robić tytuły klasy AAA co roku, to trzeba wiedzieć jak podtrzymywać zainteresowanie konsumentów danym produktem, serią, jak optymalizować czas potrzebny na tworzenie gry. Jeśli wydaje się gry zbyt często można wypalić daną serię” – komentował Zelnick.

Cóż możemy dodać. W pełni zgadzamy się z przedstawicielem Take-Two. Ciekawe czy Electronic Arts wypowie się na temat jakości swoich gier. Kto grał w ostatnie FIFA na pecetach albo wypróbował SimCit Societies, ten wie co w tej chwili chodzi nam po głowach. Activision jak widzimy na przykładzie Call of Duty 4 doskonale wie czego oczekują gracze. Jeśli jednak nasze ulubione serie zamienią się w taśmowo produkowane „hity” to portfelami poprzemy Take-Two.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

    • Nie no co on mowi. Przyklad chociazby Fida 08 na PC. . . pffff 😛

      Fido 08 na PC był faktycznie niezły. A co do tematu, to niech Activision lepiej uważa co mówi i o kim, bo ten ktoś jeszcze gotów rzeczone Activision wchłonąć i nici z chwalebnej zasady „AAA co roku”. Będzie co najwyżej „B raz na miesiąc”.

  1. chłopaki, jak nie wiecie o co chodzi to lepiej nic nie mówcie. Activision Blizzard to jest teraz jedna potęzna firma. . a jesli chodzi o kontynuacje. . to hymm. . Diablo 3??

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here