W zeszłym tygodniu pisaliśmy o plotkach na temat nowej wersji Xboxa 360. Miały się w niej znaleźć chociażby napęd HD DVD i możliwość obsługiwania urządzeń bezprzewodowych. Dzięki temu Microsoft miał zwiększyć swoje szanse w walce o klienta z firmą Sony. Dziś Toshiba, która rzekomo miała zająć się produkcją tej jednostki wydała oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Czytamy w nim: „Ta sprawa nie ma z nami nic wspólnego. Wiemy, że Microsoft nie chce dołączać napędu HD DVD do konsoli aby nie ograniczać przeżyć związanych z Xboxem. Microsoft w tej chwili sprzedaje odtwaracz HD DVD jako osobny sprzęt i oferuje różne promocje użytkownikom, którzy chcą ze swojej konsoli zrobic odtwarzacz filmów high definition”.

Nie możemy uwierzyć, że firma z Redmond nie przymierzała się do stworzenia nowej wersji konsoli. Różnice między 360tką a PS3 stają się coraz bardziej widoczne. Czy to tylko zasłona dymna czy też rzeczywiście nie będzie Xboxa 360 z wbudowanym napędem HD DVD? Jak zwykle w takich przypadkach wszystko wyjaśni się w przeciągu kilku miesięcy. Ciekawi nas jednak wasze zdanie na ten temat. Czy taka jednostka jest potrzebna na rynku? Bylibyście zainteresowani kupieniem takiego sprzętu?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

7 KOMENTARZE

  1. „Różnice między 360tką a PS3 stają się coraz bardziej widoczne. ” A jakie to różnice? To pytanie do Was. „Wiemy, że Microsoft nie chce dołączać napędu HD DVD do konsoli aby nie ograniczać przeżyć związanych z Xboxem. ” Jakie to przeżycia odbierze mi wbudowany HDDVD w konsolę? Chyba zawał serca, jak mi ktoś urwie kabez od zewnętrznego czytnika 🙂

  2. witam. widać już coraz bardziej różnice między ps3 a x360. wiadomo że ps3 jest lepsze. ciekaw jestem co teraz powiedzą fanboye x360, którzy się tak chwalili że ich konsola jest o tyle tańsza. jak by ps3 było takie ubogie to też by było takie tanie.

  3. forest_1901 – a skąd wiadomo? Co na to wskazuje, że jest coraz lepsze? To że ciągle nie ma PS3 dobrych i przebijających xboxowe gier? Czy może to, że nowa wersja nie wspólpracuje z grami PS2? Cena PS3 zbliża się nie tyle do „taniości” (bu Plus), ale do progu akceptowalności, jeszcze jedynie ta nieszczęsna wsteczna kompatybilność i jest sensowna konsola, tylko gier brak.

  4. Co mi po x360 z HD-DVD jeśli konsola jest tak głośna, nerwicy bym dostał jak przy oglądaniu filmu wiatraki mi tak szumiały, przy graniu też mnie denerwują te szumiące wiatraki. Chyba że ktoś lubi sobie głośniej słuchać to co innego.

  5. grah -> tacy ludzie nie potrafią wytłumaczyć dokładnie w czym „ich bajeranckie” ps3 jest lepsze. Patrzą na bebechy i stwierdzają takie herezje. PS3 obiecywało wiele – m. in. pełną, bezproblemową kompatybilność. A jak się skończyło to każdy widzi. A gry narazie nie pokazują nic.

  6. ty chyba niewiedziałes gier na ps3: Lair,heaven sword, motor storm, i jeszcze mgs 4 który zaniedługo wyjdzie1.bezprzewodowe pady2. otwarzacz blu ray3. ta konola jest cichutka4. niepsuje sie tak jak XBOX 360 http://gronet. tenbit.pl/nowinki.php/ar=14451/ 5. a tak wogule to komatybilna ze wszytkimi gami jest ale tylko w japoni niestety6. wbudowane HDMI 1. 3 itp

  7. „Różnice między 360tką a PS3 stają się coraz bardziej widoczne. ” A jakie to różnice? To pytanie do Was.

    Już odpowiadam. W The Darkness o wiele mniej jest materiałów filmowych w telewizorach. W PGR 4 utworów muzycznych na płycie jest jak na lekarstwo. Mówiło się też, że jest problem z upchnięciem pełnego cyklu dzień/noc na jednym krążku. Nie jest grafikiem, ale na moje oko rzeczywiście autorzy gry bawią się jedynie kolorami a nie całym oświetleniem (może zawodowy grafik lepiej to objaśni). Powoli, ale wyraźnie widać, że DVD może przegrać walkę z o wiele pojemniejszym Blu-ray. Microsoft próbuje się jednak bronić przed wydawaniem gier na wielu płytach. Wyjątki to Blue Dragon i Lost Odyssey o ile się nie mylę. Takie smaczki jak te TV w Darkness są dla mnie jedną z cech nowej generacji. Wcześniej nie było to możliwe. Niedługo zapewne zobaczymy kolejne przykłady tego typu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here