Video Marketplace to nic innego jak wirtualna biblioteka filmów, klipów muzycznych, trailerów, czy wszelkiego rodzaju seriali. Za niewielką opłatą liczoną w wirtualnej walucie Microsoft Points, użytkownicy konsoli mogą na przykład wypożyczać filmy, ściągając je na swój dysk. Większość filmów dostępna jest w dwóch formatach: 480p oraz 720p i tylko od nas zależy który z nich ściągniemy na HDD konsoli.

Co zatem jest już dostępne na Video Marketplace? Dla przykładu, możemy pobrać filmy wytwórni Warner Bros. Entertainment: “Poseidon”, The Shining”, “Perfect Storm”, “Strange Brew”, “Three Kings”, “V for Vendetta”, “The Nine”, “Studio 60 on the Sunset Strip” a także niezwykle popularny w Stanach serial „Veronica Mars”. W ofercie Paramount Pictures znalazły się: “Chinatown”, “Star Trek VII: Generations”, “Patriot Games”, “Star Trek II: The Wrath of Khan”, “The Sum of All Fears”, “The Untouchables” i “We Were Soldiers”.

Ile przyjdzie nam płacić za tę przyjemność? Ceny wydają się sensowne, lecz z pewnością nie zadowolą każdego. Za wypożyczenie filmów zapłacimy 480MP za wersję HD i 320MP za wersję SD (biorąc pod uwagę, że 1000MP to około 40zł). Ceny programów telewizyjnych są już niższe i kształtują się na poziomie odpowiednio 240MP i 160 MP.

Serwis sprawdziłem dziś osobiście: wszystko działa bez zarzutów a zakładki z poszczególnymi propozycjami wgrywają się bardzo szybko. Przed ściągnieciem filmu możemy obejrzeć jego małą zapowiedź, aby nie kupić przysłowiowego „kota w worku” – filmik ładuję się dosyć szybko, więc nie można narzekać.Dodatkowo w każdej chwili możemy posegregować dostępne filmy pod względem popularności, czasu pojawienia się w serwisie itp. Ogólnie mówiąc: dobra robota.

Czy serwis będzie cieszył się taką popularnością, jak podstawowy Marketplace? Tego nie wiemy. Miejmy jednak nadzieję, że ludzie dadzą serwisowi szansę, bo inicjatywa Microsoftu jest naprawdę bardzo ciekawa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

  1. Intro trochę sugeruje, że tylko posiadacze X360 w USA mogą używać VMP. Ja sie nawet na X360 pisze i chce tylko. . . moj net ma limity. . . place z Live!, place za Chello place za film i na koniec zostaje z niczym bo go nie pobiorę bo przekroczyłem właśnie limit ściągania. . . a filmy w HD to mało raczej nie ważą.

  2. Mam spory problem z zakupem MS Points, regularnie robię zakupy np. w amazon. com ale Microsoft moich kart kredytowych (Visa, MC, AmEx) nie akceptuje (w profilu na xbox. com). Pewnie dlatego, że kraj jest ustawiony na sztywno na USA i nie da się go zmienić. Ponadto, na polskiej wersji xbox. com, nie ma w ogóle możliwości kupna punktów. W sklepach PL nigdzie ich nie widziałem, ani w necie ani a realu. Pozostaje kupno na amazonie i czekanie na przesyłkę (przesyłają zdrapkę pocztą zamiast kod mailem, brrr. ) lub telefon do znajomego w USA żeby kupił kartę w sklepie i przesłał numer mailem. . . Bardzo chciałem zrobić „impulsywny” zakup wczoraj (Small Arms na Live Arcade 🙂 ), ale po 2h dałem spokój (i zadzwoniłem do USA, ale i tak numer będę miał jutro dopiero). Kiszka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here