Nadszedł weekend i każdemu należy się chwila rozrywki i nie mamy na myśli tylko gry komputerowe. Ostatnio mogliście obejrzeć Anime Vexille oraz coś z Indii. Co w dwudziestym wydaniu Vsf? Na początek prawdziwa gratka. Z filmowego serwisu Iplex gorąco polecamy obejrzeć głośny, nominowany do Oscara film animowany (dokument) Walc z Baszirem w reżyserii Ariego Folmana. Poniżej fragment opisu z Iplexa:

„Walc z Baszirem” to animowany film dokumentalny o zespole stresu pourazowego, a równocześnie forma autoterapii dla jego reżysera i bohatera – Ariego Folmana, który podczas służby w izraelskim wojsku był świadkiem masakry na palestyńskich cywilach, do jakiej doszło w 1982 r. w libańskich obozach dla uchodźców Sabra i Szatila. To także film o historii współczesnej Izraela, wciąż żywej, wciąż trudnej do jednoznacznego ocenienia, to głos w sprawie politycznej i wreszcie – film pacyfistyczny, obnażający absurd wojny.

Na deser mamy klasykę horroru. Jako, że dziś premiera rodzimego Dead Island to wygrzebaliśmy z YouTube’a kultowy film George’a A. Romero Noc Żywych Trupów. Obraz z 1968 roku z pewnością przypadnie do gustu fanom kina grozy.

Walc z Baszirem obejrzycie klikając w poniższy obrazek, a NŻW macie w embedowanym okienku. Oglądajcie w 1080P! Tylko uważajcie bo Zombiaki wyżrą wasze móóóózgi!

Walc z baszirem

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here