Zarabianie na blogu

Jeśli lubimy pisać i mamy swoją pasję, możemy zacząć zarabiać w Internecie. Jak to zrobić? Wystarczy założyć blog i… po prostu pisać.

Najważniejsze zasady zarabiania na blogu

Jeśli zastanawiasz się, jak zarobić na blogu, powinieneś pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach. Najwięcej zarabiają blogi, które cechują się dużym profesjonalizmem wpisów. Ponadto zyski dają te z nich, które prowadzone są w sposób regularny – potrzebny jest co najmniej jeden wpis na tydzień lub dwa. Aby zarobić na blogu, trzeba również zadbać o wygląd wpisów mówi Robert z kursu ZarabiajBlogujac.pl. Nawet najlepiej przygotowany wpis pod względem merytorycznym, nie będzie przyciągał uwagi czytelników, jeśli będzie wyglądał niechlujnie.

Najlepiej zarabiający blogerzy wybierają też chwytliwe tematy. Ponadto starają się, aby pod ich wpisami pojawiała się duża liczba komentarzy. Oczywiście, istotne są też same odsłony – im częstsze, tym lepiej.

Reklama na blogu

Jeśli zapoznamy się już z podstawowymi zasadami, jakimi powinno się kierować, aby umieć odpowiedzieć na pytanie: jak zarobić na blogu, powinniśmy znaleźć reklamodawców. Poczytne blogi przyciągają ich same, dlatego po pewnym czasie nie trzeba się martwić o to, kto chciałby się zareklamować na prowadzonej przez nas stronie. Warto jednak pamiętać, że zgłaszać się będą do nas jedynie te firmy, których produkty będą pasować do tematyki prowadzonego bloga.

Reklamy mogą pojawiać się na blogu w wielu miejscach. Mogą być one ukryte jako link w tekście, widnieć nad nim, pod nim bądź po jego prawej lub lewej stronie. Mogą przyjąć formę banera lub być bardziej subtelne – to jak będą wyglądały, w dużej mierze zależy od nas samych.

Jakie zyski z bloga?

Blog może dawać zyski różnej wysokości. Dla niektórych może być on jedynym źródłem zarobku, a dla innych – jedynie dodatkowym. Dobrze prosperujące blogi mogą dawać zyski rzędu 2-4 tysięcy złotych brutto w ciągu miesiąca. Najpopularniejsze blogerki i blogerzy zarabiają znacznie więcej, jednak trudno jest w krótkim czasie wyrobić sobie tak samo wysoką pozycję jak oni – potrzeba na to czasu i wielu ciekawych, poczytnych wpisów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here