Najnowsza gra autorstwa najsłynniejszego bajkopisarza w branży, Petera Molyneux i jego Lionhead Studios, trafiła na półki sklepowe pod koniec ubiegłego miesiąca. Fable 2, bo o tym tytule tu mowa, spełnił większość pokładanych w nim oczekiwań, czego efektem są takie oceny, jak 8.6 wystawione niedawno przez Krzyśka. Katmay w swoim tekście w samych superlatywach opisywał muzykę z F2. Wszystkich, którzy zgadzają się z jego opinią na pewno ucieszy informacja o tym, że już 25. listopada ukaże się ścieżka dźwiękowa z tej gry. Dostępna będzie zarówno w wersji pudełkowej, jak i cyfrowej (do ściągnięcia z iTunes).

Trudno się zresztą dziwić temu, że OST w Fable 2 budzi tak pozytywne emocje, skoro swoją pracę włożyło weń łącznie ponad dziewięćdziesięciu muzyków, w tym również Słowacka Narodowa Orkiestra Symfoniczna. Swoją cegiełkę, w postaci głównego motywu muzycznego, dołożył również Danny Elfman, którego twórczość można było podziwiać w takich hollywoodzkich produkcjach, jak Spider-Man, czy The Simpsons.

Mieliśmy dużo muzyki do nagrania, obejmującej różne style, takie jak: [nazwy pozostawione w oryginalnej formie – przyp. red.] chamber, Celtic, classic, quirky, pure pizzicato, atmospheric oraz dramatic. powiedział o oprawie dźwiękowej Fable 2 kolejny z współtworzących ją muzyków, Russell Shaw.

Na ścieżce dźwiękowej znajdą się następujące utwory:

1. „Fable Theme” – Russell Shaw (Music Box Theme – Danny Elfman)
2. „Old Town” – Russell Shaw
3. „Bowerstone Cemetery” – Russell Shaw
4. „Bowerlake” – Russell Shaw
5. „Wraithmarsh” – Russell Shaw (Music Box Theme – Danny Elfman)
6. „Fairfax Castle” – Russell Shaw
7. „Westcliff” – Russell Shaw
8. „Oakfield” – Russell Shaw
9. „Bowerstone Market” – Russell Shaw
10. „Shadow of Evil” – Russell Shaw
11. „Howling Halls” – Russell Shaw
12. „Marcus Memorial” – Russell Shaw

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here