Tym razem wyłapano dwie wypowiedzi bossów Sony. Pierwsza z nich trafiła do sieci w tym tygodniu. Druga ma mniej więcej rok. Obie rzecz jasna dotyczą wstecznej kompatybilności konsoli, która trafiła na języki graczy po zapowiedzeniu nowego modelu Playstation 3.

Na łamach serwisu Eurogamer wypowiadali się przedstawiciele firmy, w tym Ray Maguire, szef Sony w Zjednoczonym Królestwie. Z ich ust padły takie słowa: „Do świąt wydamy 65 gier. Uważamy, że na rynku jest wystarczająco duży wybór tytułów i lepiej dla nas będzie, jeśli pieniądze przeznaczone na rozwój wstecznej kompatybilności zainwestujemy w produkcję nowych gier albo spróbujemy dzięki nim zbić cenę konsoli”. Inny pracownik dodaje: „Przy wielu okazjach dawaliśmy wyraźnie do zrozumienia, że naszym priorytetem jest tworzenie nowych, innowacyjnych cech i usług dla PS3. Nie jest nim wsteczna kompatybilność”.

Pamiętajcie – wsteczna kompatybilność NIE JEST priorytetem. A teraz zaglądamy do internetowej szklanej kuli, w której widzimy Phil’a Harrison’a. Nadstawiamy więc ucha i słyszymy: „Wsteczna kompatybilność, co dobrze widać na przykładzie Playstation i Playstation 2 jest jedną z naszych kluczowych wartości. Wierzymy, że powinniśmy ją oferować. Dostęp do biblioteki gier, którą ludzie tworzyli, kupowali i zbierali przez lata jest niezbędny w przypadku tworzenia nowego formatu. Playstation jest takim formatem jako, że przekracza i spaja granice między PSOne, PS2 i teraz PS3”.

Ile to jeszcze potrwa?! Niech przedstawiciele firmy nauczą się milczeć albo niech ktoś im przygotuje listę “powiedz to – tego nie mów”. Takie wpadki jeszcze bardziej utwierdzają graczy w przekonaniu, że Sony coś miesza i do końca nie wie, co chce osiągnąć. A może taka polityka jest najlepsza – mów ludziom to, co chcą usłyszeć, nawet jeśli będziesz musiał kłamać w żywe oczy?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

28 KOMENTARZE

 1. Są ludzie którym płaci sie by gadali, A są ludzie którzy muszą tak zoptymalizowac koszty konsoli, by było to dosyć opłacalne dla obydwu stron. I widocznie Ci ludzie nazwzajem sie nie znają, albo są obrażeni, bo swoich działań nie konsultują nawzajem. . .

 2. właśnie ile jeszcze to potrwa , łapanie Sony za język. to było ponad rok temu. Teraz jest rok później Nie chcieliście drogiej PS3, to macie tanią. W obu przypadkach będzimy słyszeć wycie nieszczęśników. Najlepiej jak by rozdawali konsolę za darmo z wszystkim czym planowano. ps. ja na PS2 nie odpaliłem, żadnej gry z PSX, to samo pewnie będzie z PS2 na PS3, więc jeśli chodzi o moją osobę to BC nie jest zupełnei mi potrzebna.

 3. No tak, Sony gubi się w tym co mówi. Rozumiem to, że chcą wpakować duży kapitał w gry nowej generacji, ponieważ na PlayStation 3 nie ma zbyt wielu tytułów, a nowe gry powstają w żółwim tempie. Nie po to wkładano do chlebaka procesora The Cell, nie po to jest czytnik BlueRay, nie po to jest dysk 40 GB, żeby nie robić z nich żadnego użytku. Każdemu marzy się wykorzystanie jak najlepiej nowego dziecka Sony. Wszystko jest OK, Sony skupia się teraz na nowych, ulepszonych graficznie grach w których będziemy mieli do czynienia z realistyczną fizyką itp. Taka jest ich taktyka na dzień dzisiejszy, ale i zapewne na najbliższe miesiące. Jednak nie tylko takimi grami żyją ludzie. Wiadomo że będą lepsze i gorsze czasy dla nowej platformy, a co więcej spora część ludzi z chęcią zagra w gry z PS2 których nie zasmakowali w poprzedniej „erze” konsol (lub właśnie w czasie posuchy). Ja należę do takich osób. Z chęcią odpaliłbym na PS3 Okami, Ratchet & Clank, FF XII bo w te gry jeszcze nie grałem, ale pewne też jest, że będę chciał jeszcze raz wziąć z półki God of War 2, Silent Hill 2 czy choćby Resident Evil 4 i na nowo przeżyć całą przygodę. Jednak jeżeli nie będzie wstecznej kompatybilności, to nie będę w stanie zagrać w te gry, chyba że nie odsprzedam PS2 która w gruncie rzeczy będzie się tylko kurzyła, bo wiadomo że jej blask przyćmi PS3. Sony uważa że ten ruch przyspieszy rozwój nowej platformy. Mają racje, ale tylko na krótką metę. Umożliwienie emulacji gier z PS2 przyspieszyłoby nie tylko rozwój PS3, a również zwiększyło sprzedaż gier na PS2 a nawet i PSX’a = czysty zysk. Czy naprawdę 500 milionów sztuk PS2 sprzedanych na całym świecie nie jest warte, żeby jakąś tam część pieniędzy całej korporacji przeznaczyć na kompatybilność wsteczną? Może w ten sposób chcą zwiększyć jeszcze bardziej sprzedaż PS2 przed jej śmiercią? Nie masz PS2 to nie pograsz w gry z tej platformy na PS3! Jak dla mnie kiepska taktyka. Co za dużo to nie zdrowo? Nie w kwestii emulacji starszych gier, ale to tyczy się Sony. Chyba za dużo hajsu chcą się nachapać!

 4. PS2 sprzedało się podobno w ok. 120mln. Nie prawdą jest także to, że Sony kłamało, lub mówił nie prawdę, przecież były i są PS3 ze wsteczną kompatybinością. Zrobili to co obiecali. Także jest ok. Zawsze możesz kupić taką PS3-tylko trzeba się pośpieszyć;). Z tego co mi wiadomo gry z PSX będzie w dalszym ciągu można odpalać bez problemu.

 5. Nie prawdą jest także to, że Sony kłamało, lub mówił nie prawdę

  Miałem się nie włączać, ale zaciekawiło mnie to zdanie 😛 Czy możesz powiedzieć jaka jest różnica pomiędzy „kłamstwem” a „mówieniem nieprawdy”? 😛 Staram się zrozumieć, ale za chiny ludowe nie mogę 😛

  Zrobili to co obiecali. Także jest ok.

  Obiecali, że w PS3 będzie wsteczna kompatybilność bo to jeden z ich priorytetów => (teraz mówią, że) wstecznej kompatybilności nie będzie, bo to nie jest ich priorytet. . . Pobawmy się więc w odrobinę trochę żartobliwej logiki matematycznej i przedstawmy zdanie pierwsze jako „p” ;D Wtedy zdanie drugie wynosi ~p, więc mamy p => ~p. Ponieważ zdanie p mówi, że coś będzie to najsensowniej jest przypisać mu wartość logiczną 1. Wtedy ~p = 0, więc mamy 1 => 0. Z prawdy wynika fałsz więc cała implikacja ma wartość 0 ;D Z tego wynika, że Sony kłamie/mówi nieprawdę (niepotrzebne skreślić xD) i robi nas po raz kolejny w konia 😛 Tak ja to widzę 😉

 6. Nie, Sony nie kłamie – poprostu zmienili zdanie ;)Stierdzili, że gry na PS2 są niczym w porównaniu z „tłumem” wspaniałych tytułów na PS3, więc graczom będzie bez róznicy czy kompatybilnośc będzie, i tak nei będą z niej korzystać. No i nei będą korzystać, bo nei będą mieli jak ;)mcg, powiedz ile jest gier wartych uruchomienia na PS3? Ja kojarzę 3 – Resistance, Motorstorm i HS. a z PS2 można uruchomić dziesiątki świetnych gier, bijących te trzy na głowę. W dodatku jak ktoś zatrzyma PS3 i PS2, to jak czarnule podpiać do HDMI, gdy port okupuje większa siostra? trochę to problematyczne. . . dodatkowo, PS2 jest emulowana software’owo – czyli nie wycięto żadnych kabelków, tylko kilka programów. No nie mów że były one warte 300zł róznicy w cenie. . . ps: mcg napisałeś że TY nei odpaliłeś gier z PS2/PSX. Zrozum, że ten przemysł to nei tylko TY – tutaj sukces zaczyna sie przy kilkunastu milionach sztuk konsoli.

 7. mcg, pytam z czystek ciekawości, masz wujka w Sony, albo sprzedajesz Bravie w dziale TV Media Martku? Bo jakoś tak ciężko Ci przyznać się chociażby do najmniejszego błędu Sony, których jest przecież sporo. . .

 8. To Ci nakreślę. Kłamstwem nazwać możemy tekst mówiony/pisany z pełną świadomością i celowością tworzącego ninejszy tekst, na przekór faktom jakie zaistniały. Mówienie nie prawdy (znane także jako ew. mijanie się z prawdą) jest wypowiedzią czegoś co niekoniecznie wypływa ze świadomego postępowania czy wyboru. Co do priorytetów Sony, były one ale ROK temu, teraz priorytety się jak widać zmieniły. PS3 posiadał i nadal posiada wsteczną kompatybilność. Jeżeli komuś na niej naprawdę zależy może ją uzyskać. Wartość „p” była wartością absolutną, w swoim przedziale czasowym, wartośc ~p jest wartością absolutną w tym przedziale czasowym. Nie może zajść relacja, gdyż obie te wartości przedzielone są czynnikiem czasu, który jest kluczowym elementem całej tej „humorystycznej logiki matematycznej”;). Dlatego nie możemy mówić o wartości „zero”, gdyż nadalibyśmy „kłam” zagadnieniu-wsteczna kompatybilnośc istnieje-dopiero w przyszłości jej nie będzie. Ja „koniem” się nie czuję;)

 9. wujo 444; gier na PS3 jest całkiem sporo-ja się niie nudzę. Na PS2 grałem w 90% tego co wyszło-jeszcze teraz kończę Manhunta2. PS2-to pS2, a PS3 to PS3. Owszem rynek to nie tylko ja, ale ja wydaje mi się potrafię trzeźwo na niego patrzeć. Nie wytykam nikomu błędów, ani Sony, ani M$. Poprostu gram. Dla was PS3 ma mało gier, dla mnie nie. Sytyacja zaczyna się zmieniać i powiem szczerze, że trochę mnie przeraża, bo wszystko kosztuje, a to tylko wkońcu gry. W samym listopadzie mam do zakupu 11 gier-jestem takim typkiem, że musze zobaczyc każda dobra grę wg. mnie oczywiście. To jest już kolejne 700€, czy nie ma w co grać i po co odpalać konsolę?. Ja mam po co i będę miał coraz częściej, a czasu coraz mnie mało;)ps. dla zaintereowanych tytuły warte wg. mnie obadania w listopadzie:Need for Speed ProStreet Racing 01-Listopad-2007 Ratchet and Clank: Tools of Destruction 09-Listopad-2007 Assassin’s Creed Action 09-Listopad-2007 Call of Duty 4: Modern Warfare FPS 09-Listopad-2007 Lair Action/Adventure 09-Listopad-2007WWE SmackDown! vs. RAW 2008 Sport 09-Listopad-2007 Soldier of Fortune: Payback 13 listopad Army of Two Strategy 16-Listopad-2007 Kane & Lynch: Dead Men Action 23-Listopad-2007 Haze FPS 23-Listopad-2007 ??? Half-Life 2: The Orange Box 23-listopad Star Wars: The Force Unleashed Action 30-Listopad-2007 Unreal Tournament III FPS 30-Listopad-2007 ??? na dwie ostatnie nie liczę raczej w tym roku. Panowie jest w co grać, w grudniu także kilka pereł.

 10. mcg widać znaczącą poprawę czytelności postów 🙂 Ale do rzeczy. Pomijając to, czy ktoś kłamał, czy nie jest dość nieistotne z innego punktu widzenia – mianowicie Sony jawi się jako firma wyjątkowo niestabilna, zmieniająca zdanie co chwilę. Że przypomnę zabawę z DualShockiem, a teraz zaczyna sie ze wsteczną kompatybilnością. Jeśli nadal tak będą postępować, to nie widzę przeszkód by za rok wywalili z PS3 BlyRaya, bo w koncu co roku wypada coś w konsoli zmienić. A co z tymi co już kupili gry na BD? A pies z nimi, wszak lekką ręką pozbyli się paru tysięcy gier z PS2, to będą się teraz przejmować tymi 5. grami na BD? A co do tego, że jest na rynku wersja PS3 ze wspomaganiem, to wiesz, jakoś mnie to nie bawi wizja tego, by teraz lecieć do sklepu i kupowac konsolę tylko po to by zagrać w coś za pół roku bądź rok. wujo444 – z tego co mi wiadowmo, to emulacja PS2 odbywała się softwarowo-sprzętowo. Oczywiście z europejskiej wersji konsoli wycięto emotion engine, ale pewna część wymaganych do emulacji bebechów pozostała. Teraz jak widać wycięli wszystko. Zapewne wsteczna kompatybilność wróci w tej lub innej formie (helo hackerzy, macie teraz przynajmniej większą motywacje, poproszę o emulator PS2 na PS3 [co nawet brzmi śmiesznie]). Będzie to pewnie całkiem nieźle roztrąbione, jako ‚PS3 ZGODNA Z CALA BIBLIOTEKA GIER PS2, TADAM”, i tylko zabraknie słowa „ZNOWU”.

 11. Lista rzeczywiście całkiem przyjemna. Zastanawia mnie tylko czemu na konsolach taka pozycja jak Army of Two określana jest mianem „strategy”. Ciekawe czym będzie Total War albo Cywilizacja kiedy wyjdzie na te urządzenia? Mcq – mozesz napisać skąd to cudo pochodzi ?

  gier na PS3 jest całkiem sporo-ja się niie nudzę. Na PS2 grałem w 90% tego co wyszło-jeszcze teraz kończę Manhunta2. PS2-to pS2, a PS3 to PS3.

  Rozumiem, że z tymi 90% to mooooocno zaokrągliłeś albo w większość tytułów grałeś po pięć minut. Jeśli nie to zazdroszczę Ci dnia, który trwa jakieś 60 godzin. I jeszcze jedno pytanie. Grasz w Manhunt 2. Mogę spytać czy mieszasz w PL i z jakiego źródła masz kopię gry? W Europie to już wyszło?

 12. @McgRozumiem, że Sony chce się skupić na nowej platformie i stąd zmiana priorytetów. Jednak twierdzenie nagle, że wsteczna kompatybilność jest generalnie niepotrzebna sprawia, że nie do końca wiem, czy bredzą teraz czy bredzili wcześniej, mówiąc, że to jedna z ważniejszych rzeczy w ich nowej konsoli. Do tego znowu pojawia się czas przyszły. „Wydamy”. . . Ja osobiście uwierzę jak zobaczę. . . Wiesz, dla mnie cała sprawa polega głównie na tym, że poważna korporacja nie powinna tak łatwo zmieniać priorytetów, w dodatku na szkodę klientów. Wiele osób czekało na obniżkę ceny PS3 a Sony proponuje im następujący wybór: Płaćcie obecną cenę to dostaniecie produkt pełnowartościowy, albo kupcie wersję pozbawioną kilku elementów, za którą zapłacicie mniej. To nie jest obniżka. Posłużę się metaforą – obniżka jest wtedy, kiedy za całe spodnie, które wcześniej kosztowały 100 złotych zapłacimy 70 i nadal dostaniemy całe spodnie. Sony proponuje obniżkę polegającą na sprzedaniu za 70 złotych spodni bez jednej nogawki i jednej kieszeni. Dla mnie to marna obniżka. . . Co do logiki to zdaję sobie sprawę, że nie jest to do końca tak, jak napisałem – dlatego nazwałem to zabawą i żartem. Po prostu dowcipna ilustracja tego jak widzę takie nagłe zmiany priorytetów 😉

 13. Sami sobie zaprzeczają i tyle. Bedzię model 40 GB bez kompatybilności i model 80 GB z kombatybilnością wsteczną. Wybierz co chcesz. Jeżeli jednak modelu 80 nie będzie, to mamy zwykły skok na kasę. Chcesz zagrać w gry na PS2, to musisz ją mieć i musisz kupować gry właśnie na nią. Sam osobiście mam X360 i jak na razie tylko przemkneło mi przez myśl żeby zagrać w coś z perwszego Xa. No ale to zupełnie inna sytuacja niż z PS2 i całym jej growym ogromem. Tu faktycznie żal nie zagrać w niektóre tytuły z tej konsolki na PS3. No więc płacz i płać za wersję 80 GB. EDIT:Co do tytułów wymienionych przez MCG to interesuje mnie tylko Ratchet jako exclusiv. Na Orange Box raczej bym nie liczył w tym roku na PS3. Za mało gier na PS3 TYLKO DLA TYCH, którzy mają X0 i zastanawiają się nad jej zakupem tylko dla exclusivów-jako dodatkowej konsoli. Na razie ich za mało bo resztę mamy na X0.

 14. coppertop<> no i jest tak jak mówisz, bo Sony nie tylko wprowadza nowy model 40GB za 399€, ale także można już kupić model 60GB za 499€, nie wiem czy to obnizka przez Sony czy sieci sklepów. Faktem jest jednak, że w takich np; niemczech można taką konsolę spokojnie kupić za taką cenę. grah<> niepopadajmy nieuzasadnioną nadwyraz wymuszoną przesadę z tym porownaniem do BD. katmay<>nie mieszkam w polsce to fakt, ale w Manhunta 2 gram wersję Beta z internetu-niestey jestem do tego zmuszony. Czekałem na oryginał, na nasze nieszczęście zostaliśmy odarci z tej gry w wersji zgodną z wizją twórców(swoją drogą dalej nawet po cenzurze, nie dopuścili tego do sprzedaży)-także gram w wersję Beta. Co do gier z PS2 owszem nie skończyłem wszystkich gier, które widziałem, a widziałem sporo. Wszystko jednak warte wg. mnie uwagi skończyłem-tak czasu miałe wtedy dużo:)

 15. mcg, ja nei wiem, masz jakieś problemy ze zrzumieniem tekstu czytanego? poprzednio pytaliśmy przy jakiej to grze pracowałeś – odmówiłeś odpowiedzi. dzisiaj pytam w co mpoge zagrać na PS3? a dostałem w CO BEDE mógł zagrać. Nie, ja chce wiedzieć co godnego uwagi leży na półce TERAZ, nie JUTRO. – jestem PieCetowcem więc pytam Cie, jako zatwardziałego fana Sony, co jest wartego uwagi na konsoli tej marki. katmay – Manhunta2 mozna nieocenzurowanego dostać chyba w Holandii 🙂

 16. mcg – wiesz, do głowy by mi nie przyszło, ze Sony wywali wsteczną kompaybilność ze swojej konsoli, tożto był główny atut czy ps2 czy na początku ps3. Po wyrzuceniu wstecznej kompatybilności, ta konsola równie dobrze mogłaby się nazywać Bravia BD-Player’n’games. Tak więc zakładanie, że w skońsnych głowach nie pojawi się chęć wycięcia BD, jest dośc ryzykowne 🙂

 17. wujo444Powiem Ci to co ja mam, bo widzę, że się uparłeś, a to co dla ciebie jest warte uwagi tego nie wiem. Z tego co mnie do tej pory intereowało i to mam:MotorstormResistanceOblivionHeavenly SwordGRAW2RS:VEGASFEARDarknessConan

 18. Czyli posiadacz X0 ma raptem 3 powody do zakupu PS3 na obecną chwilę. – Motorstorm- Resistance- Heavenly Sword Jak dla mnie ciutkę mało, bym się skusił. Poczekam na więcej.

  • Czyli posiadacz X0 ma raptem 3 powody do zakupu PS3 na obecną chwilę. – Motorstorm- Resistance- Heavenly Sword Jak dla mnie ciutkę mało, bym się skusił. Poczekam na więcej.

   Obecni posiadacze konsoli M$, sa dla Sony raczej na szarym koncu listy potencjalnych kupujacych PS3. Grupa docelowa sa posiadacze poprzednich systemow oraz osoby konsoli nie posiadajace. Dla nich wazna jest pelna lista, nie tylko te trzy tytuly. „8”

 19. Heh jestem zdumiony ze komus sie jeszcze chce komentowac te sytuacje. . . Hehe tez sie przylacze do zabawy – a co ;)Na wstepie wypada powiedziec ze SONY zrobilo bardzo dobry krok – i czego by nie mowic i nie krytykowac, skrecili w odpowiednim kierunku. Brak BC to raczej kwestia majaca znaczenie psychologiczne ( OMG – trace biblioteke tytulow, zostalem czegos pozbawiony , teraz to juz nie tak fajnie etc etc. )Otoz faktem jest ze tak naprawde NIKT nie stracil. Ci co juz kupili PS3 – maja w domu pelna wersje z wsteczna kompatybilnoscia. Ci co jeszcze nie kupili maja do wyboru tanszy sprzet – bez funkcji z ktorej prawdopodobnie by nie skorzystali (a na pewno nie w takim stopniu w jakim niektorzy drą o to szaty. . )

  dodatkowo, PS2 jest emulowana software’owo – czyli nie wycięto żadnych kabelków, tylko kilka programów. No nie mów że były one warte 300zł róznicy w cenie. . .

  Otoz poza chipem INFINITY, w konsolach posiadajacych BC obecny byl jeszcze jeden chip odpowiedzialny za wyswietlanie grafiki – i tenze chip zostal w ramach obnizania kosztow usuniety z nowej wersji. Jako ze sony nie mialo czysto softwareowego emulatora – sprawa prosta BC nie ma. Ale – w PS3 siedzi sobie CELL – i bylbym bardzo zdziwiony gdyby mial sobie nie poradzic z czysto softwareowa emulacja PS2. Potrzeba tylko troche czasu zeby team sony napisal, przetestowal i wypuscil to emu (o ile bedzie im sie chcialo – w koncu nikt nie placi za update dashboardu , czy jak to sie tam nazywa)Teraz – nalezy pamietac iz SONY to korp ktory ma zarabiac pieniadze. Wpakowanie kasy/czasu w support dla BC to uklon w kierunku klientow, zgoda. Ale ci klienci JUZ WYDALI pieniadze na gry PS2 – wiec co to sony obchodzi co z nimi zrobia. Jesli o nich chodzi – oni juz dinero zainkasowali. (i nie mowie tego anty-sony, to jest normalne korpowe myslenie, gwarantuje wam ze na spotkaniach tak to bylo przedstawione, a ze jest nie fair – no to bad luck – kapitalizm)Obawiam sie ze sprawa moze tez wygladac w ten sposob ze sony bedzie chcialo zarobic podwojnie na grach z PS2 – i beda wydawac do sciagniecia z PSN – ale oficjalnie nie bedzie zadnego emu. . . (ale to tylko teoria, mysle ze nie odwazyli by sie na taki krok – bo by ich zlinczowano )Mimo wszystko dzialanie sony jest mądre – tania konsola, duza baza userow, kroki zmierzajace do zapewnienia exclusive’ow (LA Noire) – wyglada na to ze Sony wzielo sie do roboty. Brawo. Odmienna natomiast kwestia jest to ze wizerunek sony jest delikatnie mowiaz smieszny. MCG – mozesz nazywac wypowiedzi sony klamstwem, mowieniem nieprawdy, mijaniem sie z faktami, kreatywna ksiegowoscia etc. Fakt jest taki ze zachowuja sie jak debile. Najpierw mowia jedno potem cos DOKLADNIE ODWROTNEGO. Z zarobkami ludzi odpowiedzialnych za PR takiego kalibru korpa mozna oczekiwac wiecej. Nie dziw sie wiec ze ludzie wieszaja na nich psy – BO JEST za co. Podkladaja sie gorzej niz marketing firm – „polampex” tyle ze sony takie cos nie uchodzi plazem. Nie bron ich w sprawach ktore sa oczywiste – a twoje posty tylko zyskaja. Zreszta juz jest lepiej jak ktos powyzej zauwazyl.

 20. grah, coppertop i pozostali, którzy tak jadą po SONY i PS3 –> czy widzicie i krytykujecie tylko to, co związane z SONY i PS3 ??? Inne firmy pewnie zawsze są prawdomówne i wyżej cenią klientów/graczy niż własny interes ? 🙂 a oto przykłady 🙂 zaprzeczanie przez M$, jakoby X360 był awaryjny, dopiero po około 1,5 roku od premiery okazało się, że faktycznie mają z nim problem i na otarcie łez dali użytkownikom jeden rok gwarancji więcej, dzięki temu mogą oni chwalić się, że mają najdłuższą gwarancję wśród konsol nowej generacji :)już nie jest ważne , że są posiadaczami najbardziej awaryjnej konsoli w historii :)-) wsteczna kompatybilność na X360, czy wszystkie tytuły z X1 działają? do tego praktycznie z dnia na dzień M$ odciął się od produkcji nowych gier na X1, bo pewnie te kilka sztuk konsol, które sprzedali nie było warte zachodu -) Vista, nowy, super hiper wypasiony system operacyjny , który w ogóle nie jest wciskany na siłę, czy efektów DX10 naprawdę nie da się odpalić na XP? Dzięki temu, że użytkownicy nie dają nabrać się na zabiegi marketigowe M$ zostało wymuszone przedłużenie sprzedaży XP i mam nadzieję wsparcie dla tego systemu. żeby nie było, że jadę tylko po M$, to teraz z trochę innej beczki : -) nVidia i ATI – wciskanie klientom kart „nowej” generacji z obsługą DX10, tylko do czego? do oglądania fotek, pulpitu i dokumentów w Office? bo do gier pod DX10 to jakoś niezbyt ta generacja się nada, nawet najmocniejsze karty, które biją jakieś rekordy w 3DMarku cienko wypadają podczas grania. Jeśli ktoś zakupi GF8800 lub HD2900XT do gier pod DX9 to faktycznie będzie zadowolony z zakupu, ale nie o tym mówią reklamy 🙂 do tego pewnie wkrótce zaczną dostawać zadyszki pod DX9, bo co z tego, że obsługują rozdzielczości pow 2500 pkt, jak granie w tej rozdziałce będzie wymagać 2, 3 czy 4 kart graficznych podpiętych w coraz to bardziej wymyślne kaskady :)jeszcze mała uwaga do mcg, tytuły które wymieniłeś w większości to tytuły multiplatformowe, więc niekoniecznie muszą zachęcać do grania na PS3, osobiście wybiorę raczej wersje na PC, choćby ze względu na cenę tych gier , przy 5 zakupionych grach może zostać w kieszeni nawet 1000 zł , które chyba lepiej spożytkować na rozbudowę kompa. Pozostają gry na wyłączność, z tych co wymieniłeś to może Ratchet jeszcze zarządzi, jeśli okaże się next-genowym następcą serii , a z braku dobrych platformówek na konkurencyjne maszyny może okazać się hitem :)gunj –> poszedłem za Twoja radą i dokończyłem rejestrację 🙂 pozdrawiam i gratuluję zdrowego podejścia do tematu 🙂

 21. Mastino. . . nikt nie krytykuje sony dla samego krytykowania. MS, nvidia, Cocacola, Exxon czy Halliburton – to tez korpy i kazdy z nich robi „super fajne” nastawione na zyski dzialania. Jest tylko jedno ale. Zadna z tych korporacji nie zatrudnia na stanowiska odpowiedzialne za ich wizerunek ludzi ktorzy zachowuja sie jakby mieli zespół downa. I byli pijani. Kumasz ? Sony idzie w dobrym kierunku. To co teraz mamy to tylko krzyki o BC ktore tak naprawde nikomu potrzebne nie jest. (a mowi to czlowiek ktory ma PS2 i gry na te konsole)

 22. gunj–> że co, ze niby żadna z tych firm nie zatrudniłaby Kwaśniewskiego? a tak na poważnie to nie mogę się z Tobą zgodzić, wiele korporacji niestety tak robi, a w Polsce to już w ogóle nagminne. Może to nie ta skala korporacji, ale jednak. . . J. K. Bielecki, I. Chalupec, S. Skrzypek, , ale to nie na tym forum możemy porozmawiać 🙂

 23. Co ciekawe, wg wp.pl od wczoraj wyprodukowane PS3, nei maja wstecznej kompatybilności WSZYSTKIE – nie tylko 40GB. Pomyłka redakcji czy chętni już biegną do sklepów. . . ?

 24. MCGmozesz mi powiedziec jak wyglada na ps3 graw2 rs6 vegaschodzi mi o to jaka jest roznica miedzy 360 a ps3 poniewaz nosze sie z zamiarem kupna ps3 a z moich znajomych nikt nie ma tych gier. pozdro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here