Taką wiadomość można znaleźć na łamach witryny internetowej BBC News. Program, który korzysta z możliwości konsoli-superkomputera kiedy my się nią nie bawimy zainteresował już 700 tysięcy użytkowników. Przy pomocy Folding@Home bada się proteiny, co w przyszłości pomóc ma w zwalczaniu chorób takich jak Alzheimer.

Redakcja Księgi Rekordów Guinnessa uznała, że dzięki Sony F@H stał się najpotężniejszą rozproszoną siecią komputerową. W tej chwili wszystkie PS3 biorące udział w programie generują ponad petaflop mocy obliczeniowej. Tym samym generują one wyniki trzy razy większe niż potężny komputer IBMa –Blue Gene. Gratulujemy sukcesu firmie Sony a was zachęcamy do pobrania klienta Folding @ Home. Kto wie, może wy i wasza konsola staniecie się kiedyś sławni?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

  1. Folding@Home jest dostepne takze na PC (Dziala zarowno pod linuxem jak i pod windowsem), sam staram sie to wlaczac co noc.

    • Folding@Home jest dostepne takze na PC (Dziala zarowno pod linuxem jak i pod windowsem), sam staram sie to wlaczac co noc.

      Moja PS3 przelicza caluski proces w 8 godzin, ile czasu zajmuje to Twemu PC?ps. Tylko nie klam;-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here