Serwis DailyTech donosi o pobiciu nowego rekordu przez zewnętrzny odtwarzacz płyt HD DVD współpracującego z konsolą Xbox 360. W chwili obecnej jest on najlepiej sprzedającym się dodatkiem do 360tki w jej krótkiej historii. Aby osiągnąć ten rekord wystarczyło sprzedać 155 tysięcy sztuk tego odtwarzacza.

Przy okazji redakcja wspomnianego serwisu zauważa, że wynik ten zasługuje na słowa uznania z jeszcze jednego powodu. O ile liczba odtwarzaczy HD DVD jest mniejsza niż czytników Blu-ray to różni je fakt, iż pierwsze urządzenie kupowane jest tylko i wyłącznie do odtwarzania filmów. Konkurencja, która swój wynik zawdzięcza głownie liczbie sprzedanych Playstation 3 nie może powiedzieć tego samego.

Jednocześnie możemy przeczytać, że osoby posiadające odtwarzacz Blu-ray raczej nie wydają dużej ilości gotówki na filmy. Średnio każdemu czytnikowi płyt BD towarzyszy jeden sprzedany film. Obóz HD DVD może w tej chwili pochwalić się mniej więcej czterema filmami, które posiada statystyczny nabywca tego typu urządzenia.

Spodziewajcie się kolejnych newsów na ten temat już wkrótce.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. Chwalenie sie to maja oni opanowane . Fajnie ze zaowazyli ze w Ps3 czytnik BD nie sluzy tylko do filmow co za tym idzie sprzedaz czytnika tylko do filmow jest dla mnie osobiscie malo oplacalne.

    Aby osiągnąć ten rekord wystarczyło sprzedać 155 tysięcy sztuk tego odtwarzacza. .

    Faktycznie w kraju w ktorym ilosc dostepnych filmow na nosniku BD oraz HD dvd przekracza dziesieciokrotnie nasz kraj a zarobki sa o wiele nizsze juz widze ten sukces 😀

  2. Jednocześnie możemy przeczytać, że osoby posiadające odtwarzacz Blu-ray raczej nie wydają dużej ilości gotówki na filmy. Średnio każdemu czytnikowi płyt BD towarzyszy jeden sprzedany film.

    Wpisz swój komentarz. . . to proste Dope, posiadaczami Blu-raya sa tylko w wiekszosci osoby ktore zakupily Playstation 3. Stad przypadajacy wynki – 1 film na 1 blu-raya. Kto wie, moze licza nawet te kopie filmow ktore zostaly gratisowo podarowane kupujacym konsole Sony? Stad duzy wynik „sprzedazy” filmow na Blu-rayu Za to czytniki HD DVD kupuja ludzie ktorzy chca ogladac filmy w HD. A jak wiadomo, sa one o wiele tansze.

  3. Kurna olek jutro pojde do Bevery Hlls albo jakies wiekszej wypozyczalni oraz do MM jak znajde 10 filmow <ktore wpadaja w moje gusta> to sam sobie kupie taki czytnik jak tylko bedzie dostepny. Watpie abym cos znalazl ale moge sie mylic ;P

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here