AutoCAD 3D kurs

AutoCAD jest najbardziej znanym programem typu CAD (z angielskiego computer aided design – projektowanie wspierane komputerowio), który jest stosowany do tworzenia rysunków i wizualizacji konstrukcji 2D i 3D. Program został opracowany i jest sprzedawany sprzedawany przez firmę Autodesk. Oprogramowanie AutoCAD jest dostępne zarówno dla użytkowników systemów Microsoft Windows i Apple.

AutoCAD został pierwotnie zaprojektowany dla inżynierów, ale obecnie jest z powodzeniem używany przez architektów i innych projektantów. Obecnie jest to najbardziej uniwersalne narzędzie do modelowania 3D na rynku.

Spis treści

Zasoby (treści i wiedza) kursu online AutoCAD 3D

Kurs AutoCAD 3DKurs „AutoCAD modelowanie 3D” ma pomóc osobom zajmującym się tworzeniem i przetwarzaniem dokumentacji technicznej. Dzięki nabytym umiejętnościom dotyczącym modelowania przestrzennego ich praca będzie o wiele prostsza a jej efekty wizualne staną się łatwe do wykorzystania przez innych użytkowników.

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż nie jest to kurs dla zupełnie początkujących uczestników, podczas którego zdobywałoby się podstawowe informacje. Profil kursanta określić można jako średnio zaawansowany, ponieważ chodzi tu o osoby, które już pracują w AutoCADzie i chciałyby podnieść swoje kwalifikacje w tej dziedzinie. Dotyczy to zwłaszcza osób, które mają zamiar zajmować się modelowaniem 3D.

Przystępność kursu AutoCAD 3D

Kurs „AutoCAD modelowanie 3D” składa się z 14 sekcji. Na każdą z nich przypada po kilka lub kilkanaście lekcji, z których każda poświęcona jest odrębnemu zagadnieniu. Jest to ogromna ilość materiału, nic więc dziwnego, że autor kursu podzielił go na tak dużą liczbę osobnych zganień.

SPRAWDŹ OPINIE KURSANTÓW >>

W efekcie uczestnik kursu otrzymuje lekcje, z których każda trwa od 2 do 6 minut. W tym czasie otrzymuje syntetycznie przekazane dane, dotyczące jednego zamówienia, będącego częścią składową całej sekcji.

Oprócz samego tworzenia modeli 3D uczestnicy mają szansę nauczyć się nawigowania stworzonymi modelami w przestrzeni i modyfikowania istniejących już obiektów. Ma to uprościć proces projektowy i skrócić racę nad dokumentacją techniczną. Dodatkowo kurs przewiduje naukę konfigurowania interfejsu programu, by był on jak najbardziej dostosowany do potrzeb użytkownika.

Kurs oparto na wersji AutoCAD 2012 dystrybuowanej w języku polskim. Inne wersje AutoCADa mogą nie obsługiwać niektórych narzędzi, o których mowa w trakcie kursu.

Ocena instruktora w kursie internetowym AutoCAD 3D

Kurs „AutoCAD modelowanie 3D” robi wrażenie przede wszystkim ze względu na olbrzymi zakres materiału, który udało się w nim zawrzeć. Nic dziwnego, że stworzone na jego potrzeby nagrania trwają aż 6 godzin.

Dzięki podziałowi na drobne zagadnienia uczestnik kursu może zdobywać wiedzę stopniowo. Niezbędna jest tu tu również praktyka, bez której trudno będzie zrozumieć niektóre z późniejszych lekcji. Jednak przy założeniu, że kurs nie jest kierowany do absolutnych laików, można przypuszczać, że mają oni dostęp do programu, na którym mogą przeprowadzić zalecone w kursie ćwiczenia. Jest to związane również z używaną przez autora kursu terminologią. Niestety, w przypadku oprogramowania, które posługuje się nazewnictwem technicznym, nie ma innej możliwości, jak przyswojenie sobie całej nomenklatury, używanej w programie. Spora pomocą jest fakt, iż kurs opracowano w oparciu o wersję polskojęzyczną. Wiele kwestii stało się dzięki temu bardziej zrozumiałych.

Testowanie zdobytej wiedzy w kursie AutoCAD 3D

Materiały dydaktyczne, które są wykorzystywane w trakcie kursu to przede wszystkim filmy, dostępne dla uczestników na stronie internetowej. Każdy zarejestrowany uczestnik kursu ma do nich nielimitowany dostęp, co jest szczególnie ważne w sytuacji gdy chce się powtórzyć któreś z zagadnień. Przy kursie obejmującym tak duży zakres materiału trudno sobie wyobrazić by uczestnicy nie wracali do poszczególnych lekcji. Jest ich po prostu za dużo, by wszystkiego nauczyć się za pierwszym razem.

Można również zamówić płytę DVD z kursem. Nie niesie to za sobą dodatkowego kosztu nośnika, płaci się jedynie standardową opłatę za przesyłkę.

Ukończenie szkolenia związane jest z otrzymaniem certyfikatu. Warto zatem powtarzać sobie zdobytą podczas kursu wiedzę i sprawdzać w praktyce jak działają nowo zdobyte umiejętności.

Moja opinia i rekomendacja o kursie online AutoCAD 3D

Kurs „AutoCAD modelowanie 3D” robi doskonale wrażenie, dlatego jego recenzja nie przysparza większych trudności. Autor kursu zasługuje na szczere gratulacje, ponieważ przygotował solidną dawkę wiedzy, podał ją w przystępnej formie.

Niektórych uczestników może nieco przerażać rozmiar całego kursu, ale zagadnienie, które jest w nim prezentowane, zasługuje na tak szerokie omówienie, zwłaszcza że po zapoznaniu się z całością prezentowanych zagadnień wcale nie ma się uczucia przesytu.

Kurs może się podobać również pod względem wykonania. Filmiki z lekcjami są stworzone z dużą dbałością o formę. Choć jak zwykle w przypadku takich kursów można uznać je za nieco ascetyczne, to jednak trudno nie zgodzić się z faktem, ze właśnie taka forma najlepiej odpowiada zagadnieniom, które zostały w tym kursie poruszone.

[P_REVIEW post_id=56612 visual=’full’]

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here