Arduino kurs

Świat elektroniki jest niezwykle zróżnicowany. Umożliwia nam tworzenie rzeczy, o których nawet nie śniliśmy. Dzięki obecnemu rozwojowi technologicznemu, wszelkie możliwości, jakich dostarcza nam elektronika, dostępne są niemal dla każdego. Jedynym ogranicznikiem są nasze chęci.

Wszystko za sprawą udostępnianych, prostych platform programistycznych, które pozwalają nam tworzyć wspaniałe projekty. Bardzo dobrym na to przykładem jest platforma Arduino, której konstrukcja oparta jest na środowisku Wiring i językach C oraz C++. Umożliwia nam ona tworzenie prostych i nieco bardziej skomplikowanych układów, które znajdą swoje zastosowanie między innymi w serwerowniach czy konstrukcjach elektronicznych, takich jak chociażby roboty. Arduino odpowiada temu, co obecnie jest na tak zwanym „topie”. Mowa tu o wszelkich praktycznych rozwiązaniach elektronicznych, które mogą być stosowane w naszym codziennym życiu.

Wszystko to sprawia, że naprawdę warto zaznajomić się z tą platformą. Na szczęście serwis Strefa Kursów przygotował dla nas bardzo pomocny i rozbudowany kurs, który wprowadza nas w świat Arduino. Tak się złożyło, iż miałem okazje jego przejścia, dlatego postanowiłem podzielić się z Wami swoimi spostrzeżeniami.

Zasoby (treści i wiedza) kursu online Arduino

Kurs ArduinoNa samym początku warto przedstawić, czego omawiany kurs w ogóle dotyczy. Przede wszystkim umożliwia nam on zdobycie wiedzy praktycznej, która sprawdzana jest na rzeczywistych układach elektronicznych. Do naszej głowy nie są „wkładane” puste slogany teoretyczne – każdy zasób wiedzy musi zostać odpowiednio przyjęty, gdyż przyda się w kolejnym ćwiczeniu praktycznym. Moim zdaniem jest to najlepsza droga do tego, aby nabyć stosowne umiejętności.

SPRAWDŹ OPINIE KURSANTÓW >>

Odpowiednio przygotowany lektor przeprowadza nas przez wszelkie niezbędne etapy, które pozwolą nam posiąść odpowiednią wiedzę na temat platformy Arduino. Na początek omówione zostają wszelkie niezbędne podstawy działania oraz sposobów wykorzystania platformy. Następnie zostajemy wprowadzeni w świat programowania oraz możliwości jego wykorzystania w środowisku elektronicznym. Dowiemy się wielu rzeczy na temat komunikacji ze stworzonym przez nas układem, a także poznamy tajniki związane z tworzeniem prawdziwego robota. 7 godzin filmów instruktażowych, schematy projektów i informacje dodatkowe – wszystko to umożliwi nam zdobycie teoretycznej i praktycznej wiedzy na temat tego, jak funkcjonuje platforma Arduino.

Przystępność kursu Arduino

Jak już pewnie zdążyliście się zorientować, środowisko, którego dotyczy omawiany kurs, jest bardzo rozbudowane, dlatego posiada mnóstwo możliwości projektowych. Część z Was pewnie obawia się, iż nie podoła temu zalewowi specjalistycznych informacji. Pragnę jednak rozwiać Wasze obawy i wątpliwości. Kurs został bowiem przygotowany w taki sposób, aby naturalnie i krok po kroku wprowadzać nas w ten świat.

Poszczególne etapy zostały odpowiednio przemyślane, dlatego obejmują one informacje od absolutnych podstaw do nieco bardziej zaawansowanych kwestii. Wszystko zostaje przedstawione w bardzo obrazowy i dosłowny sposób, więc nie ma możliwości, abyśmy czegoś nie zrozumieli. Jak już wspomniałem, zdobyte informacje testujemy na rzeczywistych układach, dzięki czemu nasza wiedza zostanie odpowiednio spożytkowana.

Ocena instruktora w kursie internetowym Arduino

Wszelkie zajęcia przewidziane w kursie prowadzi Tomasz Kubisztal, który jest doświadczonym programistą i autorem wielu zaawansowanych układów elektronicznych. Zdobyta przez niego wiedza pozwoli nam w pełni wprowadzić się do tego świata. Wszelkie niezbędne informacje przekazywane są nam w bardzo atrakcyjnej formie, co należy zapisać jako ogromny plus tego kursu.

Wszelkie, nawet najdrobniejsze elementy zostaną nam wytłumaczone, dzięki czemu poznamy ten świat od podszewki.

Testowanie zdobytej wiedzy w kursie Arduino

Jak już wielokrotnie wspominałem, zdobywana przez nas wiedza jest przez cały czas sprawdzana na rzeczywistych układach, co pozwala w jeszcze lepszym stopniu przyswoić wszelkie możliwe informacje. Do tego wszystkiego zostajemy poddani specjalnie skonstruowanym testom, za sprawą których dowiemy się, na jakim poziomie obecnie się znajdujemy.

Dostęp do kursu jest nielimitowany, dlatego w każdej chwili możemy wrócić do sekcji, która sprawia nam problemy. Forma, z jaką zostały przygotowane wszelkie testy, pozwala w sposób przystępny sprawdzać wszystko to, co poznaliśmy do tej pory. Wspomnieć należy również o tym, iż na zakończenie kursu otrzymamy stosowny certyfikat będący potwierdzeniem nabytych kompetencji.

Moja opinia i rekomendacja o kursie online Arduino

Powiem Wam szczerze, iż dawno nie bawiłem się tak dobrze przy jakimkolwiek kursie. Być może bierze się to stąd, iż zawsze fascynowały mnie roboty i świat elektroniki. Niezależnie jednak od mojego stopnia zaangażowania, z czystym sumieniem mogę stwierdzić, iż jest to najlepszy kurs o Arduino dostępny na rynku. Profesjonalnie przygotowane materiały wideo, szerokie wiedza instruktora oraz możliwość ciągłego sprawdzania nabytej wiedzy – są to największe zalety kursu.

Szczerze polecam i zachęcam do odkrywania możliwości, jakie kryje w sobie platforma Arduino. Mam nadzieję, że moja recenzja Was do tego popchnie.

Kurs Arduino - od podstaw Cena detaliczna: zł129
Kurs Arduino - od podstaw
9.4
Zasoby / treść 10/10
  Przystępność kursu 9/10
   Instruktor / komunikacja 9/10
    Testowanie zdobytej wiedzy 9/10
     Cena / jakość 10/10
      Pros
      • świetnie wyjaśnione zagadnienia
      • duża porcja wiedzy
      • dobry instruktor
      • wiele materiałów ćwiczeniowych
      • atrakcyjna cena
      Cons
      • brak
      [Głosów:1    Średnia:5/5]

      ZOSTAW ODPOWIEDŹ

      Please enter your comment!
      Please enter your name here